ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra İlk ÇalıştırmaOrkestrayı İlk Kez Çalıştırmak


1- Öncellikle Orkestra bilgisayara yüklenmelidir.

Programı bilgisayara yüklemek için;

-Şirket içerisinden bağlantı kuruyorsanız: "http://sirketinizin ip numarasi:8090/download/install/ " adresini kullanarak Örn: http://192.168.1.540:8090/download/install/ 

-Şirket dışından dışından bağlantı kuruyorsanız: "http://server.sirketinizin alan adı:8090/download/install/ "adresini kullanarak bilgisayarınıza kurulumunu yapabilirsiniz.

2-Programa Giriş Yapılmalıdır.

Masaüstünde oluşan orkestra simgesine tıklanır ve açılan ekrandan ilgili alanlar eksiksiz olarak doldurulur.

Sunucu adresi olarak IP adresi veya alan adı adresi yazabilirsiniz E-posta sisteminiz Orkestra içerisinde çalışıyor ise muhtemelen mail.alanadiniz" veya "server.alanadiniz" yazılarak giriş yapılabilirsiniz.

Orkestra sunucu IP adresinizi veya sunucu adınızı bulamadıysanız lütfen sistem yöneticinize başvurunuz.

Kullanıcı adı: Sisteme  giriş yapmanız için gereklidir. Eğer ki kullanıcı adınızı unuttuysanız "Sistem yöneticinize" başvurunuz. Kullanıcı adınız sistem yöneticisi tarafından size bildirilecektir.

Parola: Orkestra kurulduğunda tüm kullanıcılara standart bir şifre verilir. Kullanıcılar şifrelerini istedikleri başka bir şifre ile değiştirebilirler. Kullanıcılar Orkestra'ya giriş yaptıklarında, ilk olarak şifrelerini değiştirmelidirler.

3- Perspektif Açılmalıdır.

Program ilk açıldığında "Genel Perspektif" perspektifi açık olacaktır. Yeni Perspektif açmak için;

- Orkestra'nın üst tarafında bulunan Yardım menüsüne tıklanır ve açılan menüden "Perspektifi Aç" seçeneği işaretlenir. Gelen ekrandan kullanılmak istenilen perspektif seçilir.

Dosyalama Sistemi Perspektifi seçilerek firmanızın Dosyalama Sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz.

4- Yardım Dökümanları incelenmelidir.

Programın "Yardım" menüsü altında bulunan "Orkestra Yardım Sayfasına Git" seçeneğine tıklanır. Orkestra kullanımı ile ilgili bir çok dökümana ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.