ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Finansal Hesap Mutabakatları Nasıl yapılır ?

Finansal Hesap Mutabakatları

Finansal İşlem Fişleri ile ilgili mutabakat kaydı yapmak istediğinizde mutabakat kayıtlarını Orkestra üzerinde Öğe Ağacı, Finans/Muhasebe, Mutabakat Kayıtları, Finansal Hesap Mutabakatları sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şekil 1

Yeni Muhasebe Fişi Oluşturma Yeni butona tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacak ve çıkan pencerede mutabakat kaydı ile ilgili bilgileri girmeniz gerekecektir.

 

Şekil 2

 

 

Mutabakat Zamanı: Mutabakatın yapıldığı zaman girilir.

Dönem: Mutabakatın yapıldığı firma dönem bilgisini gösterir. Değiştirilmesi buradan mümkün değildir. Mutabakat hangi dönemde yapılacaksa ilgili Firma/Döneme geçilip orda Finansal Hesap Mutabakatı oluşturulmalıdır.

Finansal Hesap: Parasal Merkezi seçmek için kullanılır. Hangi Parasal Merkezi seçerseniz o hesapta artık işlem yapamazsınız.

İşlem Sebebi: Mutabakatın sebebini bu alandan seçebilirsiniz. “Karşılıklı Mutabakat”, “Hesap Kontrolü” olarak seçebilirsiniz. Ya da “Belirtilmemiş” olarak seçebilirsiniz.

Geçerlilik Tarihi: Burada yazılan tarihe kadarki işlemler mutabakat altına alınmış sayılır. Bu tarihe kadar seçilen Parasal Merkez üzerinde işlem yapamazsınız. Daha sonraki tarihler için işlem yapılabilir.