ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra Nasıl Güncellenir?

 

Orkestra Nasıl Güncellenir


 

Orkestra'ya giriş yaptığınızda " Orkestra sisteminde kurulum dosyası mevcuttur. Bu sürümü kurmak istiyor musunuz?" mesajı ile karşılaşmışsanız, sunucunuza  "Yeni versiyon" yüklenmiş demektir.

"Evet" butonuna tıklayarak mutlaka yeni versiyonu indirmeye alınız. İndirme işlemi sırasında üzerinde çalıştığınız dosyalar etkilenmez, çalışmanıza kesintisiz devam edebilirsiniz. İnternet hızınıza göre programın inmesi bir kaç dakikanızı alacaktır.

"Hayır" butonuna tıklarsanız Orkestra'yı kapatıp,  yeniden açana kadar herhangi bir uyarı ile karşılaşmazsınız. Yeniden giriş yaptığınızda "Onay" ekranı yeniden açılacaktır.

Orkestra'nın yeni sürümü indirilirken Liste alanı altında "Platform Güncelleme Kontrolü" ve yanında da güncelemenin tamamlanma yüzdesi gösterilmektedir.

 


Yüklenme tamamlandığında aşağıdaki "Onay" ekranı açılacaktır. Artık Orkestra'yı yeniden başlatabilirsiniz. "Evet" düğmesine tıklarsanız indirilen güncel versiyon kurulacak ve Orkestranız siz kurulum işlemini tamamlayana kadar kapanacaktır.

 

"Orkestra Kurulumu" ekranından "İleri" düğmesine tıklayarak kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

 

Kurulum ekranında "Lisans Sözleşmesi'nin koşullarını kabul ediyorum" alanını işaretledikten sonra "İleri" butonuna tıklayarak kurulum işlemine devam ediniz.

 

Hedef dizini seçim ekranında, Orkestranın kurulacağı dizini "Gözat" düğmesine tıklayarak belirleyebilirsiniz.Güncelleme yapıldığı için "Hedef Dizin" alanında Orkestra'nın şu an kurulu olduğu dosya konumu gösterilmektedir. Bu alanı değiştirmenize gerek yoktur.

"İleri" düğmesine butonuna tıklayarak kurulum işlemine devam ediniz.

 

 

Kurmak istediğiniz bileşenleri işaretleyip, kurmak istemediklerinizi işaretlemeden bırakın. Güncelleme yaparken sadece "Orkestra İstemcisini" işaretlemeniz yeterlidir. "İleri" butonuna tıklayarak işlemlere devam edebilirsiniz.

"Başlat menüsü kalsör seçimi" ekranında, program kısayollarının konulacağı "Başlat menüsü" klasörü seçilir. Varsayılanda "Orkestra" seçili gelmektedir. Ekranda herhangi bir değişiklik yapmadan "Kur" butonuan tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

 Kurulum sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamışsanız "İleri" butonu aktif olacaktır. "İleri" butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayınız.

 


"Bitir" düğmesin basarak kurulum sonlandırılır ve giriş ekranınız açılır. Kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak yeniden giriş yapabilir ve güncel versiyonla çalışmaya devam edebilirsiniz.