ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra'da dosyalara dizinlerde olduğu gibi yetkiler verilebilir. Bir dizindeki sadece bir dosyaya bile diğerlerinden farklı yetkiler verebilirsiniz.

Tüm dosyalar üzerinde , dosya üzerinde yapılan işlemlerin kaydı tutulmaktadır. Bu sayede "Bu dökümanı kimler okudu?" gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz gibi bir kişinin düzenlediği belgeleri veya erişim yaptığı belgeleri de listeleyebillirsiniz.

Dosyaları silme yetkisi olan kullanıcılar dosyayı silse bile, dosya geri dönüşüm kutusunda saklanır.

Orkestra Dosyalama sisteminde bulunan diğer güzel bir özellik ise sürüm takibi yapılmasıdır. Özellikle Kalite belgeleri başta olmak üzere bazı belgelerin hangi değişikliklere uğradığını ve geçmişte nasıl olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Sürüm Takip sistemi ile dosyada yapılan her türlü değişikliği izlemek mümkündür. Ayrıca herhangi bir kullanıcının  dosyayı uygun olmayan biçimde değiştirmesi durumunda istediğiniz tarihi seçerek dosya bilgilerini geri kazanabilirsiniz.

Dosyalama sistemi bünyesinde tüm dosyalar üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde arama yapabilirsiniz. Tüm dosyalar ve ilişkileri veritabanı üzerinde tanımlandığı için arama işlemi normal işletim sistemi arama işlemine göre yüzlerce kat daha hızlıdır.
Bunu yanında arama ekranında sadece dosya adından değil dosyanın bir çok özelliğinden yararlanılarak yapılabilir.
Örnek:   A... Firmasına verilen 01/01/2008 - 01/01/2009 tarihleri arasında verilen teklif dosyalarını listele.

Ayrıca bir dosya bir veya daha fazla dosya ile ilişkilendirilebilir. Dosya ilişkilendirme sayesinde hem ulaşım kolaylığı sağlanır hem de ilişkili dosyaların veri bütünlüğü korunur.

İlşkilendirilmiş dosyalar dışında , birlikte açılacak dosyalar özelliği ile bir dosya başka bir dosya veya dosyaları kullanıyorsa (Bazı excel dökümaları , web sayfaları XML dökümanları, autocad çizimler vb.) birlikte açılacak dosya alanında gerekli tanımlar yapılarak kullanım kolaylığı sağlanabilir.

Bağlı Dosyalar Nedir? Nasıl Çalışır?

Orkestra'ya Dosyalar Nasıl Yüklenir?

Sistemdeki Dosyaların Bilgisayara Kayıt Edilmesi

Dosya Özellikleri

Dosya Şablonları

Kullanıcı Kısayolları

Üzerinde Çalışılan Dosyaların Gösterilmesi

Dosyalar Nasıl Kilitlenir?

Dosyalara Güvenlik Ayarı Nasıl Verilir?

Dosya Erişim Kayıtları

Yeni Dosya Kısayolu Oluşturma

Aynı Dosyanın Farklı Kullanıcılar Tarafından Açılması

Word Dosyaları Nasıl PDF' e Çevrilir?

Taranmış Belgeleri, Aranabilir PDF Dosyasına Çevirme

Kullanıcı Yetkilerini Göster