ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

eCTD Dosyalama Sistemi / Word dökümanları PDF'e çevirme

Bakanlığa gönderilecek dosyalar Pdf formatında istenildiğinden, word belgelerinizi ek programlara ihtiyaç kalmadan Orkestra içerisinde tek bir dokunuşla pdf formatına çevirebilirsiniz.

Word belgelerinizi Pdf dosyalarına dönüştürmek için;

1- İşlem yapmak istediğiniz word belgenize sağ tıklayın.

2- Açılan listeden "Gelişmiş İşlemleri" seçtiğinizde "PDF Dosyasına Çevir (OLE)" seçeneğini seçiniz.

3-  WORD - PDF Çevrimi ekranında ilk önce çevirme işlemi sonucu dosyanızın nereye yükleneceğine karar vermelisiniz.

Sunucuya Kaydet: İşlme sonucu oluşan dosyalar tekrar sunucuya yüklenir.

Yerel Kaydet: İşlem sonucu oluşan dosyalar yerel bir dizin altına kopyalanır. İşlem sonucu oluşan dosyayı bilgisyarınıza kaydetmeniz için "Yerel Kaydetme" yetkinizin olması gerekmektedir.

Dosyanızın yükleneceği alanı seçtikten sonra "İleri" butonuna tıklayarak işleme devam ediniz.

4- Bir kaç saniye içerisinde word dökümanınız OLE fonksiyonları ile PDF dosyasına çevrilecektir. Ekranda "İşlem Tamamlandı" uyarısını gördüğünüzde "İleri" butonuna tıklyarak bir sonraki işleme geçebilirsiniz.

5- Bir önceki ekranda işlem sonucu oluşan dosyalar bu ekranda listelecektir. "İçerik Önizleme" butonuna tıklayarak pdf dosyanızı inceleyebilirsiniz.

Son butonuna tıkladığınızda "Onay" ekranı açıalcaktır. Onay ekranında "Evet" butonuna tıkladığınızda sonuç dosyalarınız Sunucuya yada yerel bilgisayarınıza kayıt edilecektir.

6-İşlemin en başında "Yerel Kaydet" seçeneğini işaretlemişseniz ve Onay ekranında da "Evet" butonuna tıkladığınızda aşağıdaki gibi "Dosyaları Yerel Kaydet" ekranı açılacaktır. Dosyanızı bilgisayarınızda hangi konuma kaydetmek istiyorsanız seçiniz ve "Tamam" butonuna tıklayarak işlemi sonlandırınız.