ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Çalışan Tanımları

Orkestra / Biem modülünde bulunan çalışan tanımları, kullanıcıların çalışma planı ve rapor hazırlarken seçeceği çalışanların tanımlandığı alandır.

Çalışan tanımı oluştururken çalışana ait ekip mobil telefonun, aracın başlangıç km.sinin doğru tanımlanması önemlidir.

Yeni çalışan tanımı oluşturmak için ;

Genel Perspektif > Biem > Çalışan Tanımları yolu izlenmelidir.

Çalışan tanımları nesnesine çift tıklandığında sağda açılan browserde bulunan menüden "Yeni" simgesine tıklanarak çalışan tanımları oluşturulmaya başlanabilir.

Açılan "Yeni Kayıt (Çalışan Tanımı)" ekranında tanımlayacağınız çalışanı seçmeK için "İlgili Kullanıcı" alanı sonundaki Çalışan Tanımları simgeye tıklanır. Açılacak olan ekran "Genel Perspektif > Sistem Yönetimi > Kullanıcılar" ekranıdır.

Çalışma planı oluşturacak olan kullancıları listeden seçtikten sonra çalışanın işe başlama ve ilk rapor oluşturma tarihini seçmelisiniz. Bu iki alan doldurulması zorunlu alanladır. Kullanıcının İlk rapor oluşturma tarihini hangi gün olarak belirlemişseniz o günden bulunduğunuz şu an ki tarihe kadar olan tüm günlerin raporunu oluşturmak zorundadır.  Bundan dolayı tarihler doğru seçilmelidir.

Çalışan tanımı yapılırken doldurulması gerekli diğer alanlar ise ;

Ekip Mobil Tel : Kullanıcıya ait mobil telefonun yazılacağı alandır. Telefon numarasını yazarken aralarda boşluk bırakmayınız. Örn:05**1234567 şeklinde ya da 5**1234567 şeklinde kayıt edilmelidir.

Araç Mobil Tel :

Araç Plakası : Çalışanın kullanmış olduğu araç plakasının tanımlanacağı alandır. 

Araç Başlangıç Km : Çalışanın arabayı ilk aldığındaki Km'sinin yazılması gereken aladır.

Çalışan TanımlarıHesaplamalarda yanlışlık olmaması için tüm bilgilerin doğru yazılması gerekmektedir. Çalışan tanımını Sistem Yöneticisi yada Sistem Yöneticisinin belirlediği kullanıcılar yapabilir.