ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

E-Arşiv Faturalarını, E-Posta İle Nasıl Gönderebilirim? (Yerel E-Posta)

E-Arşiv Faturalarımızın entegratör üzerinden değil de kendi e-posta sunucumuz ile ücretsiz olarak gönderilmesini istiyorsak ilk olarak “Araçlar” menüsünde bulunan “Tercihler” altında E-Arşiv’ e tıklıyoruz. Bu alanda E-Arşiv E-Posta Ayarlarında bulunan E-Posta Gönderimini E-Fatura SMTP olarak işaretliyoruz.

Daha sonra E-Fatura (Yerel E-Posta) alanına tıklıyoruz. Bu alanda e-posta sunucumuzla ilgili tüm bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra Bağlantı Ayarlarını Sına butonuna tıkladığımızda girdiğimiz bilgiler doğruysa “Ayarlar başarıyla doğrulandı.” bilgisi çıkacaktır. Sonrasında Uygula ve Kapat butonuyla ayarlarımızı kaydediyoruz.

SMTP ayarları ile e-posta gönderimi otomatik olarak yapılmamaktadır. Bu sebeple gönderilen e-arşiv faturayı seçerek e-posta gönder butonuna tıkladığımızda gönderim penceresi açılacaktır.

Açılan pencerede göndermek istediğimiz e-posta adresini yazarak varsa açıklama ek bilgi vs. yazdıktan sonra gönder butonuna tıklayarak gönderimi gerçekleştirebiliriz.

Not: Birden fazla faturayı toplu e-posta olarak göndermek istiyorsak göndermek istediğimiz faturaları seçtikten sonra e-posta gönder butonuna bastığımızda seçtiğimiz tüm faturalar eklentiler alanına eklenecektir.