ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Sipariş Topla

Sipariş Toplama

Orkestra'da girilmiş olan siparişlerinizin listelendiği alandır. El terminaliniz ile ilgili siparişte yer alan ürünlerinizi barkod okutarak ve/veya ürünün ismini/kodunu girerek listeden kontrol etmeniz ve siparişinizi oluşturmanız mümkündür. 

Sol üst köşede yer alan ok ve/veya cihazınızın geri özellikli butonu ile önceki menüye dönmeniz mümkündür.

Cihazınızın geri butonu ile ana sayfaya dönmeyi tercih etmeniz durumunda sistemde yaptığınız değişiklikler kaydedilmeden kaybolacaktır.

Ekranlar arasında değişiklik yapıp güncelleme yapmak istediğiniz durumlar için sol üst köşede yer alan "<" butona tıklamanızı öneririz.

Cihazınızın ekranının altında yer alan "Sipariş Seç", "Detaylı Arama" ve "Aktif Toplama" butonları ile de ilgili siparişlerinize ulaşmanız mümkündür.

Detaylı Arama butonu ile açılan ekrandan Sipariş No/Cari isimlerine ek olarak; 

  • Sipariş Tarihi
  • Sipariş Numarası
  • Cari Hesap Kod/Açıklama

ile de ürünlerinizi eklemek istediğiniz siparişi bulmanız mümkündür.

Girdiğiniz filtreyi silme istediğinizde ise arama butonu yanında yer alan "x" butonuna basmanız yeterlidir.

Aktif Toplamalar butonu ile de ürünlerinizi eklediğiniz ve toplama yapmak için incelediğiniz siparişlerinizi kendinize atanmış olarak görebilirsiniz. Ayrıca bu alandan iptal etmek istediğiniz eklemeyi seçerek, listeden ilgili toplamayı kaldırmanız veya güncellemeniz mümkündür. Bunun için işlem yapmak istediğiniz toplamayı ekranda kaydırmanız yeterlidir. Sistem size Güncelle ve Sil butonlarını gösterecektir.

Ürünlerinizi gireceğiniz siparişi seçtikten sonra ise karşınıza sipariş özeti ekranı çıkmaktadır:

Seçtiğiniz siparişin özetinin yer aldığı bu ekranın altında yer alan;

  • Liste
  • Ürün Okutma
  • Kontrol
  • Kayıt

butonları ile işlemlerinizi kolayca yapmanız mümkündür.

Liste butonu ile karşınıza siparişinizde yer alan ürünlerin; Ürün, Stok, Sipariş Miktarı ve Stok Yeri bilgilerinin yer aldığı ekran gelmektedir.

Buradan isterseniz listede yer alan ürünün üzerine tıklayarak veya Ürün Okutma butonuna tıklayarak ürünü ekleyeceğiniz alana ulaşabilirsiniz.

Ürünü seçmeden Ürün Okuma  butonu ile ekrana ulaşmanız durumunda ise ekranınızın üstünde yer alan ürün arama alanınından ürün barkodunu, kodunu veya anahtar sözcük girerek ürünü arayabildiğiniz gibi arama alanında yer alan fotoğraf makinesi simgesine çift tıklayarak cihazınızın kamerası ile ürün barkodunu okutup ardından seçtiğiniz ürünün miktarını girerek siparişinizi güncellemeniz mümkündür.

Aynı ekrandan seçtiğiniz ürün ile alakalı raf, barkod ve resim bilgilerini güncellemeniz mümkündür.

Raf Bilgisi Güncelle  butonu ile Orkestra'da kayıtlı olan raflarınızı görerek ilgili ürünün raf bilgisini tek tık ile güncelleyebilirsiniz.

Ürün Barkod Güncelle butonu ile ürünün barkod numarasında güncelleme yapabilir veya alternatif barkod numaralarını girebilirsiniz.

Ürün Resmi Güncelle butonu ile de ürününüzün resmini değiştirebilirsiniz. Bu işlemi cihazınızın kamerası ile veya cihazınızda yer alan bir fotoğrafı galerinizden seçerek yapmanız mümkündür.

Ağırlık Bilgisi Güncelle İşlem yaptığınız ürünün ağırlık birimini, gönderi ağırlığını ve paket ağırlığını güncelleyebildiğiniz alandır.

Ürünlerinizi ekledikten sonra kontrol ekranına sistem sizi yönlendirmektedir

Kontrollerinizi gerçekleştirdikten sonra ise Fişi Kaydet butonuna tıkladığınızda kayıt ekranına geçiş yapabilirsiniz.

Ürün toplama işleminiz başarıyla tamamlanmıştır.