ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

 

E-Fatura Başvurusu


e-Fatura uygulamasına geçmek için ilk olarak başvuru işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Başvuru işleminin sorunsuz yapılabilmesi için java32 bit programının ve Mozilla Firefox tarayıcısının bilgisayarınızda kurulu olmasını öneririz. Java programını indirmek için tıklayınız. Java kurulumu için "Java Kurulum Videomuzu" izleyebilirsiniz. 

e-Fatura uygulamasına başvuru işlemi sırasında sıkıntı yaşamamanız için ilk olarak imzalama aracını indirmeniz gerekmektedir.

Bunun için e-Fatura web adresinde Anasayfa ekranı alt kısmında bulunan İmzalama Aracı indirilir.

İndirilen imzalama aracını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelen Java ekranında "run" butonuna tıklayarak işlemlere devam edin.

e-Fatura web adresinin anasayfasında yer alan, başvuru butonu altındaki "e-Fatura Uygulamasına Başvuruda bulunmak İçin Tıklayınız" butonuna basılır.

Gelen ekranda "Elektronik Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız" yazan butona tıklanır. (entegrasyon yöntemine başvuracak kullanıcılar diğer seçeneği seçebilirler)

Açılan form ekranında en altta yer alan "İmzalama aracı desteği ile giriş yapmak için tıklayınız" butonuna tıklanır.

Açılan form ekranında yararlanma yöntemi "Özel Entegrasyon" seçilir. (portal yönteminden veya entegrasyon yönteminden yararlanmak isteyen kullanıcıların diğer seçenekleri seçmesi gerekir)

Sonrasında şirket bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılır.

Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra "Mali Mühür Kullanarak Başvur (WebSocket)" butonuna tıklanır.

Açılan kart giriş ekranında ilk olarak akiskart tanımlanmalıdır. (kartınız tanımlı ise tekrar yapmanıza gerek yoktur)

Bunun için C: diskiniz içerisinde sırasıyla windows ve sytem32 klasörlerine girilir. Burada "akisp11.dll" dosyasını seçilir ve Open butonuna tıklanır.

Kart adı belirlendikten sonra "Kart Şifresi" girilir ve Giriş butonuna tıklanır. (kart şifrenizi bilmiyorsanız nasıl öğreneceğinizi diğer videolarımızı izleyerek öğrenebilirsiniz.)

Sonrasında gelen imza bilgisi ekranında "İmzala" butonuna tıklanarak işlem tamamlanır.