ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra Sürüm Detayı

Cari Kullanımı : Sadece Finans / Satış-SatınalmayıEngelle


Sürüm: 1489
Tarih : 19.03.2020 00:00
Kısa Açıklama : Bakiyesi olan fakat çalışmayı durduğumuz carilerimiz olup bu carilerde finansal işlemleri gerçekleştirmek fakat alış ve/veya satış gibi işlemleri gerçekleştirmek istememekteyiz.
 

SÜRÜM NOTLARI


Bakiyesi olan fakat çalışmayı durduğumuz carilerimiz olup bu carilerde finansal işlemleri gerçekleştirmek fakat alış ve/veya satış gibi işlemleri gerçekleştirmek istememekteyiz.

Bunun için cari hesabı kullanım dışı yönetmini tercih etmekteyiz fakat bu durumda finansal işlemlerde de işlem yapamamaktayız. Bu tür durumlar için çözüm önerimiz;

Cari Kullanımı : Varsayılan seçenek “Tüm Modüller” olarak gelmektedir.

Çalışmayı durduğunuz Cari hesap kartını açıp ;

SADECE FİNANS seçerseniz : “Yeni Kayıt” işlemlerinde ; Satış ve Satınalma Modülü altında bulunan Sipariş ,irsaliye , Fatura vb. ekranlarında bu Cari hesabı seçim listesine getirmiyoruz. Carinin seçimi engellenmiştir.

ANCAK Daha önceden bu cari ile ilgili girilmiş bir kart kopyalanarak yeni kayıt oluşturuluyorsa kayıt aşamasında “ Seçilen Cari hesap sadece finans kullanımı için işaretlenmiştir”

diyip uyarı veriyoruz.

Uyarıyı dikkate alıp kayıt işlemini yapar yada yapmaz kullanıcı tercihine bırakılmıştır.

ANCAK Finans/Muhasebe Modülü altındaki Çek/Senet, Finansal İşlem Fişleri vb. tüm modüllerede Cari hesap seçilip işlem yapılabilmektedir.

SATIŞ/SATIANLAMAYI ENGELLE seçerseniz ; yine yukarıdaki gibi “Yeni Kayıt” işlemlerinde ; Satış ve Satınalma Modülü altında bulunan Sipariş ,irsaliye , Fatura vb. ekranlarında bu Cari hesabı seçim listesine getirmiyoruz. Carinin seçimi engellenmiştir.

ANCAK Daha önceden bu cari ile ilgili girilmiş bir kart kopyalanarak yeni kayıt oluşturuluyorsa kayıt aşamasında HATA VERİYORUZ ve işlemi DİREKT duruyoruz.