ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra Sürüm Detayı

Excel Listesi Alırken "Kod+Açıklama" alanlarının nasıl gösterleceği Kullanıcı isteğine bırakılmıştır


Sürüm: 1530
Tarih : 14.07.2021 00:00
Kısa Açıklama : Listeleme ekranlarında "Yazdır" butonu altında bulunan " Excel Olarak Kaydet" işlemi yapılırken "Detaylar" sekmesine "Nesne Sutünları" eklenmiştir Bu seçenekle beraber "Kod+Açıklamanın" beraber göründüğü alanların, excele çıktı alırken nasıl gösterileceği belirlenmektedir. Örneğin; Satış Faturları listeleme ekranında "Cari Hesaplar : Kod ve açıklama" şeklinde birlikte tek sutünda gösterilirken; alınan excel listesinde bu alanı istedeiğiniz formatta gösterebilirsiniz. Aynı şekilde "Satış Faturaları Satırları" listesinde , ürünler "Satır Öğesi" sutununda kod+ açıkalama şekilnde birlikte gösterilirken; alınan excel listesinde bu alanı istedeiğiniz formatta gösterebilirsiniz. "Nesne Sutünları" seçenekleri ; Kod/Açıklama: Kod ve açıklama bilgileri ayrı ayrı sutunlarda gösterilir. Kayıt No/Kod/Açıklama: İlgili nesnenin kayıt numarası, kodu ve açıklaması ayrı ayrı sutunlarda gösterilir. Tek Sutün: İlgili nesnenin kod ve açıklaması tek sutunda gösterilir.
 

SÜRÜM NOTLARI


Listeleme ekranlarında "Yazdır" butonu altında bulunan " Excel Olarak Kaydet" işlemi yapılırken "Detaylar" sekmesine "Nesne Sutünları" eklenmiştir

Bu seçenekle beraber "Kod+Açıklamanın" beraber göründüğü alanların, excele çıktı alırken nasıl gösterileceği belirlenmektedir.

Örneğin;
Satış Faturları listeleme ekranında "Cari Hesaplar : Kod ve açıklama" şeklinde birlikte tek sutünda gösterilirken; alınan excel listesinde bu alanı istedeiğiniz formatta gösterebilirsiniz.

Aynı şekilde "Satış Faturaları Satırları" listesinde ,  ürünler "Satır Öğesi" sutununda kod+ açıkalama şekilnde birlikte gösterilirken;  alınan excel listesinde bu alanı istedeiğiniz formatta gösterebilirsiniz.


"Nesne Sutünları" seçenekleri ;

Kod/Açıklama: Kod ve açıklama bilgileri ayrı ayrı sutunlarda gösterilir.
Kayıt No/Kod/Açıklama: İlgili nesnenin kayıt numarası, kodu ve açıklaması  ayrı ayrı sutunlarda gösterilir.
Tek Sutün:  İlgili nesnenin kod ve açıklaması tek sutunda gösterilir.