ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra Sürüm Detayı

Borç Takip Oluşturmada "Elle Oluştur" ve "Gözardı Et"


Sürüm: 1563
Tarih : 01.08.2022 00:00
Kısa Açıklama : Borç takip işlemleri içerisine "Elle Oluştur" ve "Gözardı Et" seçenekleri eklenmiştir.
 

SÜRÜM NOTLARI


Satış/Satınalma Faturalarında - Belge Dövizi sekmesinde, Borç Takip Oluşturma seçeneklerine "Elle Oluştur" ve "Gözardı Et" seçenekleri eklenmiştir. 

Bu seçenekler sadece "admin" kullanıcısında ya da admin seviyesinde kullanıcılarda görünmektedir. Normal kullanıcıların böyle bir işlem yapması mümkün değildir.

Elle Oluştur ;

Cari Hesapta belirlemiş olduğunuz borç takip işleminden sonra "Elle Oluştur" seçilir ise artık bundan sonra yapacağınız finans ile ilgili değişiklikler (Fatura tutarının, birim fiyatın ya da ödeme bilgilerinin değişmesi) Finansal İşlem Fişine yansımayacaktır.
DOLAYISI İLE İLGİLİ CARİ HESABIN BAKİYELERİ BU HAREKETLERDEN ETKİLENMEYECEKTİR. FİNANSAL İŞLEM FİŞİNİ MANUEL GÜNCELLEMEK GEREKECEKTİR.

Aktarımla girilen kayıtlarda bu seçenek kullanılabilir.

Bu işlemi Orkestrada sadece yetkili olan kullanıcılar yapabilecektir. 

 

Gözardı Et;

Gözardı Et seçildiğinde ilgili fatura Fiİnansal İşlem Fişi OLUŞTURMAYACAKTIR. Bu sebeple yapmış olduğunuz işlem Cari Hesabın borç/alacağına hiç bir şekilde yansımayacaktır. 
Muhasebe Hesabına yansıması ise ayrı seçeneğe bağlanmıştır. Detaylar sekmesinden "Muhasebe Yöntemi" bağımsız olaran seçilebilmektedir. 

 

Normal kullanıcılar "Elle Oluştur" ve "Gözardı Et" seçeneğini sadece daha önceden seçilmişse görebilir. Seçeneği değiştirdiklerinde tekrar eski haline getiremezler bunu ancak "admin" kullanıcısı yapabilir.