ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Orkestra'nın İlk Kez ÇalıştırılmasıOrkestra'nın İlk Kez Çalıştırılması


Orkestra programı bilgisayarınıza kurulmuş ve ilk defa çalıştırıyorsanız ;

  • Masaüstünüze oluşturulmuş "Orkestra" kısayolunu çift tıklayarak çalıştırınız.
  • Orkestra giriş ekranındaki Sunucu adı alanına; orkestra'nın kurulu olduğu sunucunun IP adresini yada sunucu adını yazmalısınız. Orkestra sunucu IP adresinizi veya sunucu adınızı bulamadıysanız lütfen sistem yöneticinize başvurunuz.

IP adresiniz genelde 192.168.... ile başlar. Sunucu adı ise " sirketadi.orkestra.com.tr"  olarak belirlenmiştir. Örneğin: gyazilim.orkestra.com.tr yada 192.168.1.2

Kullanıcı adı: Sisteme giriş yapmanız için gereklidir. Her kullanıcı için ayrı bir kullanıcı adı belirlenmiştir. Kullanıcı adınızda "Türkçe karakter" ve "boşluk" karakteri kullanılmaz.


Eğer ki kullanıcı adınızı unuttuysanız "Sistem yöneticinize" başvurunuz. Kullanıcı adınız sistem yöneticisi tarafından size bildirilecektir.

Parola : Sistem yöneticiniz kullanıcı hesabınızı oluştururken, bir parola belirlemek zorundadır. Parolanızı yine sistem yöneticinizden öğrenebilirsiniz. Eğer şifrenizi değiştirmek isterseniz sisteme 1 kere başarılı giriş yaptıktan sonra istediğiniz başka bir şifre ile güncelleyebilirsiniz.

  • Orkestra'ya başarı ile giriş yaptıktan sonra kapalı olan perspektifleri açmanızı öneririz. Tek bir program içerisinden, sadece perspektifleri kullanarak farklı işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Örneğin fatura oluşturuken,Orkestra'yı kapatmadan aynı anda gelen maillerinizi de kontrol edebilirsiniz. Yada mailinize gelen bir dosyayı, dosyalama sistemine anında kayıt edebilir ve üzierinde değişiklik yapabilirsiniz.
  • Perpektif açmak için, "Pencere" menüsünden "Perspektif Aç" komutunu seçiniz.
  • Açılan ekrandan görmek istediğiniz perspektifleri teker teker seçiniz ve "Aç" butonuna tıklayınız.

  • Açtığınız her perspektif programın sağ üst köşesinde küçük butonlar halinde gösterilecektir. İstediğinize tıklayarak perspektifler arasında geçiş yapabilirsiniz.