ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Gönderim Erteleme

E-faturalarda gönderimden sonra düzenleme yada değişiklik yapmak mümkün olamayacağı için kullanılabilecek seçenektir.

Gönderim erteleme seçeneği kullanıldığında fatura gönderimi normal bir şekilde yapılır ve durum kodu 0 olarak bekletilir. Belirlediğimiz süre geçtikten sonra da gönderim gerçekleşir.

Ayarlar, aşağıdaki ekran görüntüsündende anlaşılacağı üzere Araçlar/Tercihler/E-Fatura/Gönderim Erteleme alanına erteleme zamanı seçimimizi yaptıktan sonra Uygula/Uygula ve Kapat butonlarına tıkladıktan sonra gerçekleşir.

Şekil 1
Şekil 2

Eğer gönderimini sağladığımız faturada (Orkestra'da erteleme ayarı yapılmış ve faturamızında erteleme zamanındaki süresi dolmadan önce) bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsak düzeltme için fatura içindeki "Durum Değiştir" butonu yanındaki oka tıklayıp "Fatura Gönderimini İptal Et" seçeneğini kullanmamız gerekmektedir.

Şekil 3

"Fatura Gönderimini İptal Et" seçeneğini kullandıktan sonra faturamızın durum kodu 1215 hata koduna dönüşecektir.

Şekil 4

Ardından faturayı başlangıç durumuna almamız gerekmektedir. Bu işlem için Logo Tanımları/Satış-Satınalma E-Faturaları alanlarında ilgili faturamızı seçili duruma getirdikten sonra "Başlangıç Durumuna Döndür" butonuna tıklamamız yeterlidir.

Şekil 5

Böylece faturamız üzerinde gerekli düzenlememizi yapabiliriz. Sonrasında tekrar e-faturamızı gönderime olanak sağlanmaktadır.

Şekil 6