ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

GİB Kullanıcı Listesi

GİB Kayıtlı Kullanıcı Listesi


Belirli dönemlerde E-Faturaya uygulamasına yeni geçen veya uygulamadan çıkan firmalar olabileceğinden dolayı "GİB Kayıtlı Kullanıcılar" listenin belirli aralıklarla güncellenmesi gerekmektedir. 

Orkestra ile bu işlem, kullanıcı tercihine göre otomatik yada manuel olarak yapılabilmektedir. 

GİB Kullanıcı Listesi Tercihi

  1. "Araçlar" menüsünden  "Tercihler" komutunu seçiniz.
  2. Açılan ekrandan "E-Fatura" menüsünde bulunan "GİB Kullanıcı Listesi" üzerinden tercihinizi ayarlayınız.

Elle Güncelle: Bu seçeneğin seçilmesi durumunda "GİB Kayıtlı Kullanıcıları" listesi veya "Cari  Hesaplarınız" otomatik olarak güncellenmeyecektir. Bu durumda kullanıcılar "GİB Kayıtlı Kullanıcıları" listesini elle güncellemeleri gerekecektir. Elle güncelleme işlemi için tıklayınız.

Listeyi Güncelle: Bu seçeneğin seçilmesi durumunda Orkestra "GİB Kayıtlı Kullanıcıları" listesini her gün 1 defa olmak üzere otomatik günceller.

Listeyi ve Carileri Güncelle: Bu seçeneğin seçilmesi durumunda  Orkestra "GİB Kayıtlı Kullanıcıları" listesi ve "Cari Hesapları" gün içerisinde belirli aralıklarla günceller. Uygulamaya geçen mükellefler var ise otomaik olarak E-Fatura kullanıcısı olarak işaretlenerek Posta kutuları güncellenir.

  GİB Kayıtlı Kullanıcı Listesi işlemlerinizin daha hızlı olması için sorgu sayısı 1000 iken artık sorgu sayısı 50.000 olarak güncellenmiştir.