ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Şifre Değiştir

Orkestraya giriş şifrenizi değiştirmek için;

Orkestra giriş ekranında kullanılan şifreler tek yönlü şifreleme yöntemleri ile sunucuya gönderilmektedir. Orkestra kullanıcı giriş ekranında şifre denemesi yapılamaması için gerekli önlemler alımıştır. Yanlış şifre girişi yapıldığında kullanıcı bekletilmektedir.

Orkestra giriş için gerekli olan Kullanıcı şifrenizi değiştirmek için ;

Genel Perspektif perspektifinden " Sistem Yönetimi" seçilir ve Şifre Değiştir'e tıklanır.

"Şifre Güncelleme" ekranında "Kullanıcı Adı" alanı pasif gelecektir. Her kullanıcı yalnızca kendi şifresini değiştirebilmektedir.

 "Şifre Güncelleme Ekranından" şifre değiştirme işleminin yapılabilmesi için eski şifrenin yeniden yazılması gerekmektedir.

Sonrasında ise "Yeni Şifre" ve "Yeni Şifre (Tekrar)" alanlarına yeni şifrenin tekrar edilerek yazılması istenir. Yazılan şifreler bir biri ile uyuşuyorsa "Tamam" butonuna basılarak şifre değiştirme işlemi tamamlanır.

Orkestra giriş için seçeceğiniz şifreler bir çok kulanıcının tahmin edebileceği basit şifreler olmamalıdır. Örn: şifrenizi kullanıcı adınız ile aynı vermeyiniz.Yada 123, 1234 , 123456 gibi şifreler kullanmayınız. Bunun yerine içerisinde harflerin, rakamların ve karakterlerin bulunduğu karmaşık şifreler vermeniz güvenliğiniz açısından daha sağlıklı olcaktır.

Örneğin: 9=Y5d, e8?p4 gibi şifreler vermeniz önerilir. Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde görüldüğü gibi şifreniz kısa ama güvenli olabilir.

Eski şifre alanına şu an kullanmakta olduğunuz şifreyi, Yeni şifre ve tekrar alanlarına ise değiştirmek istediğiniz  şifreyi yazdıktan sonra "Tamam" butonuna tıklayarak Şifre güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı SSO Etiketi