ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Sayım İşlemleri

Sayım İşlemleri

Orkestra'da tanımlı olan stok sayım fişlerinizi görebildiğiniz gibi el terminaliniz ile yalnızca barkodlarınızı okutarak hızlı bir şekilde sayım yapabilmenizi sağlayan alandır. Orkestra'da oluşturmuş olduğunuz "Stok Sayım Fişleri"nizin durumu "iptal", "onaylı" ve "normal" olanlar "Geçmiş Sayımlar" butonunun sizi ulaştırdığı ekranda görünür.

Kayıtlı olan sayımlarınızdan taslak durumunda olanların listelendiği bu ekrandan ilgili sayımı seçtiğinizde sayımla ilgili özet bilgilere ulaşmanız ve sayım işlemlerini el terminaliniz ile yapmanız mümkündür;

Seçtiğiniz sayım ile alakalı istatistiksel bilgilere ve sayımı yapan kişiler hakkındaki bilgilere de işlem yapmak istediğiniz sayımı seçtikten sonra sistemin sizi yönelttiği ekranda görmeniz mümkündür;

Ayrıca ekranın üst alanında bulunan Sayıma Başla butonu ile de yeni sayıma başlamanız mümkündür. Yeni sayıma başlamak bir diğer seçenk de ekranın altında yer alan Sayım İşlemi butonuna tıklamaktır. Sayım işlemlerine başlayabilmeniz için önce Orkestra'da tanımlı olan rafı cihazınızın barkodo kuyucusu ile okutmanız veya arama butonundan rafı bulmanız gereklidir. 

 

Raf bilgisini seçtikten sonra alanda yer alan ürünlerin barkodlarını cihazınız ile okutarak veya arama butonuna ilgili sözcüğü yazarak rafınızda yer alan ürünü seçmeniz mümkündür.

Rafta yer alan ürünü seçtikten sonra, ürünle ilgili güncellemeleri yapıp, miktar bilgisini gireceğiniz ekran karşınıza gelmektedir.

 

Sayım ile alakalı künye bilgilerinizin yer aldığı alandır. Bu alandan sayım işlemlerini yaparken eklediğiniz ürünlerin ve işlem yapmış olduğunuz rafların bilgilerini görmeniz mümkündür.

 

Öneri butonu ile de sayım işlemleriniz dahilinde önerilerinizin göründüğü alandır.