ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

İlaç Takip Sistemini kullanan firmalar, işlem yaptıkları "Üretici" yada "Dağıtıcı" firmaları "İTS Firmalarında" tanımlamalıdırlar.

Firmalar tanımlanmadan diğer işlemlerin yapılması mümkün değildir.

Firmalarınızı kayıt etmek için;

1- İTS Firmaları butonuna çift tıklayınız.

2- Açılan kayıt listesinden "Yeni" butonuna tıklayarak işlemlere devam ediniz.

Firma kartında bulunan Kod ve Ünvan kısmına istenilen formatta giriş yapılabilir.
Örneğin: Kod: 001 / Ünvan: ABC Ecza Deposu..
             Kod: ABC / Ünvan: ABC Ecza Deposu

3- Genel sekmesinde eklenecek firmaya ait iletişim bilgileri yer almaktadır.


3- İlgili kişiler sekmesinde; firma ile ilgili kişiler kayıt edilir. Böylece firma kartından, firma ilgilileri listesine kolayca ulaşılabilir.

4- İlgili kişi eklemek için; İlgili kişi alanında çıkan "..." simgeye tıklayın. Açılan İlgili Kişiler listesinden istediğiniz kişiyi bulun ve eklemesini yapın.

5- Ticari sekmesinde firmaya ait GLN numarası ve varsa Şube GLN numarası eklenmelidir. 
Şubelerin GLN numarası değişmesi durumunda lütfen kayıtlarınızı güncelleyiniz.

"Resim Seçili Değil"  butonuna tıkladığınızda firmaya ait logoyu ekleyebilirisniz..

GLN: GLN, bir iş ortamındaki ya da organizasyon içindeki yasal, fonksiyonel ya da fiziksel yerleşim birimini belirtir. GS1 sistemi tarafından belirlenen şekilde, o yeri dünyada benzersiz olarak tanımlayacak şekilde verilir.

  • İlaç Takip Sistemi'nde; eczaneler, kamuya ait hastaneler, kamuya ait üniversiteler için GLN numarası belirlenen bir aralıktan Bakanlığa sağlanacaktır.
  • Üreticiler, ithalatçılar, ecza depoları, geri ödeme kurumları ve özel hastaneleri GS1'e  üye olarak GLN numaralarını temin ederler.


6- Notlar alanı, firma ile ilgili notları ekleyebileceğiniz serbest metin alanıdır. İstediğiniz uzunlukta metin yazabilirsiniz.

7- Kategoriler sekmesinde eklediğiniz firmaları çeşitli kategorilere ayırabilirsiniz. "Listeden Ekle" yada "Ağaçtan Ekle" butonlarını kullanarak daha önceden kayıt edilmiş kategori listesine ulaşabilir ve listeden firma ile ilgili olanları seçip, firma ile ilişkilendirebilirsiniz. Örneğin; Üretici Firmalar, Depolar, Hastaneler vb.

İşlem kategorileri ile ilgili detaylı bilgi almak için Buraya, Sektör Kategorileri ile ilgili daha fazla bilgi almak için Buraya tıklayınız.

İTS sekmesi ise İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü sitesine giriş için kullanılan "Kullanıcı adı" ve "Şifre" bilgilerinin ekleneceği alandır.