ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Ürün Partileri

Aynı koşullarda ve zamanda üretilen, ambalajı, ambalaj büyüklüğü, tipi, çeşidi ve boyu aynı olan ürün topluluğuna parti denir.

Ürün partisi oluşturmak için "Ürün Partileri" butonuna çift tıklanarak kayıt listesi ekranı açılmalıdır. Açılan kayıt listesi ekranının üstünde bulunan menüden "Yeni" simgesine tıklanarak yeni parti kaydı oluşturulmaya başlanabilir.

Ürün partilerinde önemli olan ürün ve ürünün son kullanma tarihidir.

Ürün kodu ve Lot kodu kullanıcılar tarafından elle verilmektedir.


Bildirim tipinde ise iki seçenek bulunmaktadır.

Üretim Bildirimi: İlaç firmalarının üretimleri sonucu ürünlerini sisteme tanıtması için yaptığı bildirimdir.

İthalat Bildirimi: İlaç firmalarının ithal ettikleri ürünleri sisteme tanıtmak için yaptıkları bildirimdir.

Ürünleri sisteme bildirmek üretici firmaların sorumluluğundadır. Belirli aralıklarla yapılan raporlamalarda doğrulama kayıtlarında hata alınan ürünler için üretici firmalara geri bildirim verilmektedir. Durumunuza göre üretici firmanın sisteme ürünü kaydetmesini bekleyebilir ya da iade sürecini başlatabilirsiniz.

Parti Numarası: Bir veya bir dizi üretim işleminden geçtikten sonra homojen olması beklenen, aynı işlemi görmüş ve miktarı belirlenmiş ürünleri ifade eder.

Kod alanının yanında bulunan "Kod Güncelle" simgesine tıklandığında ekranda görünen kod güncellenir. 

Ürün alanı yanındaki simgesi o alanın doldurulma zorunluluğu olduğunu gösterir. Partiye ait ürünü seçmek için simgesine tıklanır. Açılan "İTS Ürünleri" ekranından oluşturulacak partide bulunması gereken ürün seçilir.

Üretim Tarihi: Ürünün üretim tarihinin belirleneceği alandır. Tarih alanında bulunan simgeye tıklanarak tarih seçilebileceği gibi elle de istenilen tarih bilgisi kolayca eklenebilir. Üretim tarihi eklenmesi zorunlu bir alandır.

Son Kullanma Tarihi: Ürünün son kullanma tarihinin belirleneceği alandır. Tarih alanında bulunan simgeye tıklanarak tarih seçilebileceği gibi elle de istenilen tarih bilgisi kolayca eklenebilir. Son Kullanma tarihi eklenmesi zorunlu bir alandır.

Notlar: Oluşturulan parti ile ilgili yazılması gereken kısa notlar varsa "Notlar" alanı kullanılabilir.

Aktif: Ürün eğer stoklara girilmeyecekse yada farklı bir sebepen ötürü artık bu ürün partisine ait ürün eklenmesi istenmiyorsa aktif kutucuğu işaretlenmemelidir.

Ürün Stok tanımı kartında,  Lot/Parti alanındaki simgeye tıkladığınızda açılan listede aktif işaretlenmeyen partiler listelenmeyecektir.