ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Ürün Stok Tanımı

Elinizde olan tüm ürünlerin stoklara giriş işlemleri buradan yapılmaktadır.

Yeni ürün stok girişi için " Ürün stok Girişi" menüsüne tıklanarak, kayıt listesi alanındaki menüden "Yeni" simgesine tıklanarak Stok girişi oluşturulmaya başlanır.

NOT: Elinizde olan tüm ürünlerin stoklara giriş işleminin manuel olarak yapılması oldukça zaman alacağından dolayı "Toplu Giriş" yapılması önerilir.

Aşağıdaki işlemler bir kaç ürün girişi yapılacaksa kullanılabilir.

Toplu Ürün Seri Giriş Ekranında kaç adet ürün girişi yapıldığını sağ üstte bulunan Ürün sayısı alanından takip edebilirsiniz.

Ürün barkod ile oluşturulurken herhangi bir satır yada satırlar hatalı olursa yine tarafta bulunan "Hatalı Satırları" seç simgesine tıklayarak hatalı satırları görebilirsiniz.

Bu ekrandan ürünlerin adını, seri numaralarını, lot/parti numaralarını ve sisteme giriş tarihlerini de görebilirsiniz

Ürün :  Stok kaydına eklenecek ürünün seçildiği alandır. Ürünü seçmek için alanın sonunda bulunan simgesine  tıklanır ve açılan listeden ilgili ürün seçilir.

Seri No : GTIN ile tanımlanan ürünün her bir birimini tanımlamak için kullanılan numaradır. Bir ürün için kullanılan seri numarası, aynı çeşit üründe bir daha kullanılamaz. Seri numarası 20 karakter uzunluğundadır ve ruhsat/izin sahipleri tarafından benzersiz olarak belirlenir.

Lot Parti : Bir veya bir dizi üretim işleminden geçtikten sonra homojen olması beklenen, aynı işlemi görmüş ve miktarı belirlenmiş ürünleri ifade eder. 

Lot Parti No : Üretimde, bir partinin diğer partilerden ayırt edilmesi için kullanılan numaradır. Beşeri Tıbbi ürünlerde eskiden "Seri Numarası" olarak kullanılan numara, yeni sistemde "Parti Numarası" olarak ifade edilmektedir. Parti Numarası değişken uzunlukta olup en fazla 20 karakter uzunluğundadır, karekod içinde 10 Uygulama Tanımlayıcısı ile gösterilir.