ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Dosya Kategorileri

Sisteme eklenen her belge kullanıcılar tafaından önem taşımaktadır. Eklenen dosyaların arama yapıldığı zaman bulunması ise önemlidir.

Eklenen dizin ve dosyalar, şirket ihtiyacına göre oluşturulmuş kategorilerle ilişkilendirilmelidir. Böylece sadece kategoriyi ekleyen personel değil, diğer personeller de aranan dosyaya/dizinlere kolayca ulaşabilerler.

Sistem yöneticisinin yetki verdiği kullanıcılar yeni Dosya kategorisi oluşturabilirler. Diğer tüm kullanıcılar ise eklenen kategorileri dosya/dizinler ile ilişkilendirebilir yada sadece eklenen kategorileri görüntüleyebilirler.

Yeni dosya kategorisi oluşturmak için;

1- Kurum yönetiminden "Genel Tanımlar" açılır.

2- Genel Tanımlar alt menüsünde bulunan "Dosya Kategorilerine" çift tıklanır.

3- Açılan kayıt listesinden "Yeni" butonuna tıklanarak işlemler tamamlanır.

Üst Kategori alanından oluşturduğunuz kategorinin bağlı olduğu bir üst kategoriyi seçebilirsiniz.

Her şirket kendi ihtiyaçlarına göre sınırsız sayıda kategori oluşturabilmektedir.

Ağaçtan Kategori Seçimi butonuna tıklayarak oluşturduğunuz kayıtları ağaç yapısında görebilirsiniz. İsterseniz sürükle-bırak yöntemiyle oluşturulan kategorileri başka bir kategorinin alt dalı olarak tanımlayabilirsiniz.

NOT: Arama yaparken dosya kategorisi alanına "Tasarım" seçerseniz; dosya kategorisi "Logo Tasarım, Araç Giydirme vb." seçilmiş kayırlarda listelenecektir. Nedeni ise ağaç yapıısında "Logo tasarım, Araç giydirme vb. Tasarım kategorisinin alt dalı olduğundan birbirini kapsamaktadır.