ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Sektör Kategorileri

Sisteme eklediğiniz her firma kaydı önemlidir.  Eklenen firmaların belirli bir düzen içinde saklanması hem sizin hem de diğer kullanıcılar için önem taşımaktadır.

Eklenen her firma kaydını bir yada birden fazla kategori ile ilişkilendirmek arama yaparken tüm kullanıcılara fayda sağlayacaktır. Sadece aramalarda değil oluşturduğunuz kategorilere göre belirli bir kitleye e-posta, fax, sms gönderiken de kolay seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Yeni Sektör kategorisi oluşturmak için;

1- Kurum yönetiminden "Genel Tanımlar" seçilir.

2- Genel Tanımlar alt menüsünde bulunan "Sektör Kategorilerine" çift tıklanır.

3- Açılan kayıt listesinden "Yeni" butonuna tıklanarak işlemler tamamlanır.

Üst Kategori alanından oluşturduğunuz kategorinin bağlı olduğu bir üst kategoriyi seçebilirsiniz. Böylece eklediğiniz kategoriler ağaç yapısında oluşacaktır.

NOT: Burada oluşturduğunuz Sektör kategorilerini "İlgili Kişi" ve "Firmala" kartlarındaki "Kategoriler" sekmesinin "Sektör Kategorileri" altında görebilirsiniz.

Her şirket kendi ihtiyaçlarına göre sınırsız sayıda kategori oluşturabilmektedir.

Ağaçtan Kategori Seçimi butonuna tıklayarak oluşturduğunuz kayıtları ağaç yapısında görebilirsiniz. İsterseniz sürükle-bırak yöntemiyle oluşturulan kategorileri başka bir kategorinin alt dalı olarak tanımlayabilirsiniz.

NOT: Arama yaparken sektör kategorisi alanına "Posta İadesi" seçerseniz; sektör kategorisi "Adres Yetersiz, Kabul Etmiyor vb." seçilmiş kayıtlarda listelenecektir. Nedeni ise ağaç yapıısında "Adres Yetersiz, Kabul Etmiyor vb. Posta İadesi kategorisinin alt dalı olduğundan birbirini kapsamaktadır.