ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Şirket Yönetimi İşlem Kategorileri

Sisteme eklediğiniz her firma/ilgili kişi kaydı önemlidir.  Eklenen firmaların/kişilerin belirli bir düzen içinde saklanması hem sizin hem de diğer kullanıcılar için önem taşımaktadır.

Eklenen her firma/kişi kaydını bir yada birden fazla kategori ile ilişkilendirmek arama yaparken tüm kullanıcılara fayda sağlayacaktır. Sadece aramalarda değil oluşturduğunuz kategorilere göre belirli bir kitleye e-posta, fax, sms gönderiken de kolay seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Yeni İşlem kategorisi oluşturmak için;
1- Kurum yönetiminden "Genel Tanımlar" seçilir.

2- Genel Tanımlar alt menüsünde bulunan "İşlem Kategorilerine" çift tıklanır.

3- Açılan kayıt listesinden "Yeni" butonuna tıklanarak işlemler tamamlanır.

Üst Kategori alanından oluşturduğunuz kategorinin bağlı olduğu bir üst kategoriyi seçebilirsiniz. Böylece eklediğiniz kategoriler ağaç yapısında oluşacaktır.


NOT: Burada oluşturduğunuz Sektör kategorilerini "İlgili Kişi" ve "Firmala" kartlarındaki "Kategoriler" sekmesinin "İşlem Kategorileri" altında görebilirsiniz.

Her şirket kendi ihtiyaçlarına göre sınırsız sayıda kategori oluşturabilmektedir.

Ağaçtan Kategori Seçimi butonuna tıklayarak oluşturduğunuz kayıtları ağaç yapısında görebilirsiniz. İsterseniz sürükle-bırak yöntemiyle oluşturulan kategorileri başka bir kategorinin alt dalı olarak tanımlayabilirsiniz.

NOT: Arama yaparken işlem kategorisi alanına "Web Site Güncellemesi" seçerseniz; işlemkategorisi "Video Ekleme, Haber ekleme vb." seçilmiş kayıtlarda listelenecektir. Nedeni ise ağaç yapısında "Video Ekleme, Haber ekleme vb. Web Site Güncellemesi kategorisinin alt dalı olduğundan birbirini kapsamaktadır.