ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

İrsaliye Menüsü

efaturacim.com üzerinden e-irsaliye gönderimlerimizde "E-İrsaliye" butonuna tıklıyoruz.

Şekil 1

E-İrsaliye sayfasında irsaliye oluşturabilmemiz için 2 seçenek sunulmakta, dilersek excel olarak, dilersek de portal üzerinden formları doldurarak irsaliye oluşturabilmekteyiz.

Şekil 2

E-İrsaliyemizi portal üzerinden oluşturmak için "Web sayfası ile yeni irsaliye oluşturmak için tıklayınız." butonuna tıkladıktan sonra ilk adım olarak "İrsaliye Bilgileri" sekmesindeki Firma Unvanı, İrsaliye No, Tarih, Tip, Araç ve Şoför Bilgileri, Taşıyıcı Firma Bilgileri gibi alanların olduğu formu doldurduktan sonra "Kaydet ve Sonraki Adıma Geç" butonuna tıklıyoruz.

Şekil 3

İkinci sekmede "Alıcı Bilgilerini" girebileceğimiz alanımız açılıyor. Burada şahıs ise "Ad Soyad alanını firma ise "Unvan" alanını doldurup adres, sevk adresi gibi alıcı bilgilerimizin girişini yaptıktan sonra "Kaydet ve Sonraki Adıma Geç" butonuna tıklıyoruz.

Şekil 4

Üçüncü sekmede "Mal/Hizmet Bilgileri" açılıyor. burada İrsaliye satırlarımızın bilgilerini giriş yapıyoruz. Ürün/Hizmet adı, Miktar, varsa Tutar vs. bilgileri girdikten sonra Satırı Kaydet butonuna her tıkladığımızda bir satır oluşturur. Bu şekilde birden fazla satırı olan irsaliyelerimiz için işlemi tekrarlarız ve hazır olduktan sonra "Önizleme Ekranı" butonuna tıklayıp İrsaliyemizin karşı tarafta görünecek son halini inceleyebiliriz.

Şekil 5

İnceleme İşlemimiz bittikten sonra "İrsaliyeyi Kontrol Ettim. İrsaliye Gönderime Uygundur" onayını işaretleyip "E-İrsaliye Gönder" butonuna tıkladığımızda irsaliyemiz gönderilecektir.

Şekil 6

Eğer Excel üzerinden E-irsaliyemizi oluşturmak istiyorsak "İrsaliye" butonuna tıkladıktan sonra "Örnek Şablon için tıklayınız" bağlantısına tıklayıp,

Şekil 7

örnek Excel şablonunu indirerek üzerindeki alanları doldurup kaydettikten sonra "Gözat" butonuna tıklayıp kaydettiğimiz excel şablonunu seçerek "E-İrsaliye Belgesini Oluştur" butonuna tıkladığımızda irsaliye önizlemesi açıklacaktır.

Şekil 8
Şekil 9

İnceleme İşlemimiz bittikten sonra "İrsaliye Gönderimi İçin Onay Veriyorum" onayını işaretleyip "İrsaliye Gönderimini Yap" butonuna tıkladığımızda irsaliyemiz gönderilecektir.

Şekil 10