ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Gönderi Yönetimi: Faks Gönderimleri

Orkestra' da Faks Gönderim işlemi, e-posta göndermek kadar kolay bir işlemdir. Faks göndermek için;

Genel Perspektif> Adres Yönetimi> Gönderim İşlemleri> Faks Gönderimleri yolu izlenmelidir. Faks Gönderimleri nesnesine çift tıklanarak "Faks Gönderim Sihirbazı" ekranını açıyoruz.

Sihirbaz ekranında gönderilecek faksa ait açıklama ve faks dosyaları tanımlıyoruz. "Listeye ekle" butonu kullanılarak göndermek istediğimiz dosyaları seçerek ve listeye ekliyoruz. Gönderilecek dosyalar listeye eklendiğinde "İleri" butonuna tıklayarak bir sonraki ekrana geçiş yapıyoruz.

Gönderim paketi ekranında, toplu faks gönderimleri için sanal paketler oluşturabiliriz. Geriye dönük aramalar yaptığımızda faks açıklaması yerine gönderim paketlerini seçerek, aradığımız kayıtlara daha kolay ulaşılabiliriz. Gönderim paketi seçimi zorunlu olan bir alan değildir.

Alıcılar ekranına geçiş yapıldığında "Alıcı" eklemenin birden çok yolu vardır.

1- Listeden ekle, Numara ekle ve Dağıtım listesi ekle butonları kullanabiliriz. Listeden Ekle butonuna basıldığında tüm ilgili kişi ve firmalar listelenir.
Numara ekle butonuna tıklayarak listemizde olmayan numaraları alıcı listemize ekleyebiliriz.
Dağıtım Listesi ekle butonuna tıklayarak, önceden oluşturmuş olduğumuz dağıtım listelerini alıcılarımıza ekleyebiliriz.

2- Sağ tarafta bulunan simgeler kullanılarak alıcılarımızı seçebiliriz. Yukarıdaki görselde "1 numara" ile işaretlenen simgeye tıklayarak "Sadece İlgili Kişi" listemizi açabilir ve kişilerimizi listeye ekleyebiliriz.

"2 Numara" ile işaretlenen simgeye tıklayarak "Sadece Firmalar" listemizi açabilir ve firmaları listemize ekleyebiliriz.

"3 Numara" ile işaretlenen simgeye tıklayarak daha önceden gönderim yaptığımız kişi ve firmaları listeleyebiliriz. Örneğin " 15 Nisan 2018 tarihinde e-posta gönderdiğimiz firmalara faks göndermek istiyorsak" bu alıcıları tek tek seçmek yerine filtreleyerek kolayca alıcılarımıza ekleyebilirsiniz.

Alıcılarımızı belirledikten sonra "İleri" butonuna tıklayarak son aşamaya geçebiliriz.

Gönderim özeti ekranında, bu aşamaya gelene kadar yaptığınız seçimlerin genel bilgilerini görebiliriz. Hazırladığımız faksı hemen gönderebildiğimiz gibi Hazırda bekleterek daha sonra istediğimiz bir zamanda da gönderebiliriz ya da belirli bir gün ve saat bilgisi tanımlayarak istediğimiz tarihte otomatik olarak gönderilmesini sağlayabiliriz.