ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

eCTD Ruhsat Terimleri

İEGM'nin (İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü), elektronik ruhsat başvuru formu doldurulurken kullanılmasını önerdiği kısaltmalar Orkestra içerisinde hazır olarak bulunmaktadır. Diğer ruhsat terimlerine ait kısaltmaları da siz ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Ürünlerinizin özelliklerini tanımlarken size yardımcı olacak terimler ve kısaltmalar "eCTD Ruhsat Terimleri" ekranında tanımlanır. Terimleri Açıklama, kısaltma yada sözlük tipine göre sıralayabilirsiniz.

Aşağıdaki örnek ekran görünütüsünde terimler, kısaltmalarına göre sıralanmış ve "Sodyum Hyaluronat" örnek olarak incelenmiştir. Sodyum Hyaluronat sistemde "Etkin Madde" olarak tanımlanmıştır. Kısaltması ise "sdm hyn" olarak tanımlanmıştır.


eCTD Ruhsat terimlerinde tanımlanan terimler,  eCTD Ruhsat dosyalarında ürününüze ait özellikleri düzenlerken kullanılmaktadır. eCTD Ruhsat dosyalarında bulunan "DEMOXIN" ürününde etkin madde, yardımcı madde, endikasyon, alt ürün gibi özellikler tanımlanmıştır. "Yeni" butonuna tıklayarak ürününüze ait özellikleri kayıt edebilirsiniz.

Özellik tipi olarak "Etkin madde, Üretim Tesisi, Viral Ajan, Etkin Madde Üreticisi v.b." seçebilirsiniz. Özellik Tipi seçildikten sonra "Açıklama" alanı sonunda bulunan butona tıkladığınızda, seçtiğiniz özellik tipine ait terimler listelenecektir.