ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

eCTD PDF Belgelere Boş Sayfa Eklemek

Ruhsat işlemlerinde, CTD Ağacına eklenen ve bakanlığa göndereceğiniz tüm dosyaların ortalama sayfa boyutu 75 KB’ı geçmemesi gerekmektedir. Ortalama sayfa boyunun 75KB'ı geçtiği taktirde sistem kullanıcıyı uyarmaktadır.

Konu ile ilgili örnek aşağıdaki ekran kartında gösterilmiştir. Eklenen dosyanın sayfa sayısı 2'dir. Ortalama sayfa boyutu ise 145 KB'dır.

Ortalama sayfa boyutunun 75 KB 'yı geçtiği taktirde PDF Sıkıştırma işlemi uygulanmalıdır. Bazen PDF sıkıştırma ile de dosyanın ortalama sayfa boyutu 75KB'ya kadar küçülmemektedir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde buna benzer bir örnek bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda "Dosyalama Sisteminde" ilgili dosyanın sonuna sayfa boyutu 75KB olana kadar boş sayfa eklenmelidir.

Dosyalama sisteminde dosyanın sonuna boş sayfa eklemek için;

1- İlgili dosya seçilir ve sağ tıklanır.

2- Açılan seçeneklerden "Gelişmiş İşlemlere" tıkladığında "Boş Sayfa" ekle komutu seçilir.

3- İşlenecek dosyalar ekranından işlem sonucu dosyanızın yükleneceği alanı seçmelisiniz.

Sunucuya Kaydet: İşlem sonucu oluşan dosyalar tekrar sunucuya yüklenir.

Yerel Kaydet: İşlem sonucu oluşan dosyalar yerel bir dizin altına kopyalanır. İşlem sonucu oluşan dosyayı bilgisyarınıza kaydetmeniz için "Yerel Kaydetme" yetkinizin olması gerekmektedir.

İleri butonuna tıklanarak işlemlere devam edilir.


Dosyanıza uygun boş sayfa ekleme seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Ortalama sayfa boyutunun 75 KB geçmemesini istediğimiz için ilk seçeneği seçmemiz bu işlem için uygun olacaktır.

Sistem dosyayanın sonuna,  ortalama sayfa boyutu 75 KB olana kadar boş sayfa ekleyecektir. İleri butonuna tıklayarak işleme devam ediniz.

 

Boş sayfa ekleme işlemi bittiğinde "İleri"  butonuna tıklayarak işlemlere devam ediniz.

İşlem Tamamlama ekranında belgenizin son halini "İçerik Önizleme" butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Son olarak "Son" butonuna tıklayarak işleme ilk başlarken karar verdiğiniz alana dosyanız kayıt edilecektir.

Ruhsat İşlemleri CTD ağacına geçiş yapıp, dosyamızın güncel halini yüklediğimizde dosyanızın özellikleri aşağıdaki gibi olacaktır. Sayfa boyutunun 75KB olması için dosyamızın sonuna boş sayfa eklediğimizden sayfa sayısı 2'den 4'e yükselmiştir.