ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Bir Kullanıcının E-posta Mesajlarının, Başka Bir Kullanıcıya Kopyalanması

Orkestra'da kayıtlı bir kullanıcıya ait Tüm e-postaları yada belirli bir dizindeki e-postaların kopyasını (Gelen Kutusu, Gelen kutusu altına oluşturulmuş herhangi bir dizin, Silinmiş Öğeler, Gönderilmiş Öğeler v.b.) kendi e-postanıza yada başka bir kullanıcının e-postasında bir klasöre taşıyabilirsiniz.

Bu işlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

1- E-posta perspektifinde "Tanımlar ve Ayarlar" bölümünden "Mesaj Diznini Kopyala" seçeneğine çift tıklanır.

2- Açılan ekrandan öncelikle e-postaların kopyalanacağı kaynak kullanıcı seçilir. Kullanıcı seçimi yapıldıktan sonra ilgili kullanıcıya ait tüm e-posta dizinleri listelenir. İlgili kullanıya ait, kopyalanmasını istediğiniz dizin yada dizinleri işaretledikten sonra "İleri" butonuna tıklanarak işlemlere devam ediniz.
 

Yeni ekranda, bir önceki ekradan seçilen mesaj dizinlerinin kopyalanacağı hedef kullanıcıyı ve dizini seçiniz ve "Son" butonuna tıklayınız.
 

Açılan "Onay" ekranında "Evet" butonuna tıklayarak mesaj kopyalama işlemini başlayabilirsiniz.
 

 

Mesaj Kopyalama Yetkisi Nasıl Verilir

1- Yetki verilmek istenilen kullanıcı yada kullanıcı grubunun yetki paketi açılır.

2- Yetki Paketini "Nesneler" sekmesinden Ekip Yönetiminde bulunan "Posta Mesajı" seçilir. Aradığınız nesneyi daha kolay bulmak için arama alanına, aradığınız nesnenin bir kaç karakterini yazmanız yeterlidir.

3- Posta Mesajı nesnesi çift tıklayarak açınız.

4- Ekranda bulunan "Diğer Haklar" bölümünden "Kullanıcı Mesajlarını Kopyala" seçeneği seçilerek kayıt edilir. Ancak kullanıcılara bu yetki verildikten sonra yukarıda anlatılan işlemler yapılabilmektedir.