ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Satin Alma İrsaliyesi

Satın Alma İrsaliyesi

Herhangi bir irsaliye veya siparişe bağlı kalmadan el terminali üzerinde satın alma irsaliyesi oluşturabildiğiniz alandır.

"İrsaliye No" ve "İrsaliye Açıklaması" bu alanda eklediğiniz şekilde Orkestra'ya aktarılmaktadır.

Gerekli alanları doldurdıktan sonra ekranınızın altında yer alan "Ürün Seçimi" butonuna tıklamanız durumunda sistem sizi;

istediğiniz ürünü seçebilmeniz için arama alanının yer aldığı ekrana aktarmaktadır. Arama butonu ile isterseniz "Barkod/Kod/Arama Anahtarı" girerek, "Kamera" butonuna çift tıklayarak cihazınızın kamerası ile veya arama butonuna çift tıklayarak barkod okuyucu ile ürünlerinizi seçmeniz mümkündür. 

Ürünleri herhangi bir sözcük ile aratmanız durumunda karşınıza benzer sözcükler içeren ürünlerin listesi gelecektir. Ürününüzü listeden de seçebilmeniz mümkündür. Ürününüzü seçtikten sonra sistem sizi miktar belirleme/güncelleme ekranına yönlendirmektedir. Buna ek olarak barkod okuyucuyu kullanmanız durumunda barkodu okuttuğunuz miktarda ürün sisteme eklenmektedir.

Ulaştığınız ekrandan irsaliyenize eklemek istediniz miktarı belirleyebilir ve buna ek olarak seçtiğiniz ürünün; 

  • Görsel
  • Barkod
  • Raf
  • Ağırlık (Gönderi ve paket ağırlığı)

Bilgilerini de güncelleyebilirsiniz.

Yeni bir ürün daha eklemek istediğinizde arama butonundan yeniden ürününüzü bulabilir veya barkod okuyucu ile yeni bir ürün okutabilirsiniz. Eklediğiniz ürünleri liste olarak görmek isterseniz ise arama butonunun solunda yer alan "<" butonuna basabilirsiniz.

Ürün ekleme işlemlerinizi tamamladıktan sonra kontrol butonuna bastığınızda sistem sizi;

Kontrol ekranına yönlendirecektir. Ekrandan yaptığınız işlemlerde bir hata olup olmadığına dair uyarılarınızı görmeniz mümkündür. Yaptığınız işlemden emin olmanız durumunda da "Fiş Kaydet" butonuna tıklayarak Kayıt ekranına ulaşabilirsiniz.

Kayıt ekranından artık kaydettiğiniz fişin numarasını da görerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.