ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

E-Posta Gönderimi: Alıcılar Üzerinden Gönderi Takibi

Alıcılar Üzerinden Gönderileri Takip Etmek

Alıcılara gönderilen gönderimlere bakmak için;

İlgili kişiler ya da firmalar listeleme ekranını açıyoruz. Gönderilerine bakacağımız İlgili Kişi / Firma kaydını çift tıklayarak açıyoruz ve nesne kartı üzerinde bulunan "Gönderiler" sekmesine geçiş yapıyoruz.

Burada Kişi/Firmaya gönderilmiş olan tüm gönderiler ayrıntıları ile listelenir. İncelenmek istediğimiz gönderiyi, üzerine çift tıklayarak açıyoruz.

Genel sekmesinde gönderime ait bilgiler bulunmaktadır. Gönderi ile ilgili firma, gönderi tarihi, gönderi tipi, alıcı vb.

“Şablon Önizleme” sekmesinde gönderinin içeriğine bakabiliriz.

Detaylar sekmesinde ise gönderinin gönderildiği kişi ya da firmanın adresinde bulunan il ve ilçe bilgisi yer almaktadır. 

Hazırlanan gönderiler hemen gönderilmemiş daha sonra gönderilmek için bekletilmişse durumu "Hazır" olarak görünmektedir. Hazır durumda olan gönderilerin hepsini aynı anda gönderebileceğimiz gibi tek tek farklı zamanlarda da gönderebiliriz.

Hazır durumda olan gönderileri göndermek için;

Menüde bulunan ve kırmızı ile işaretlenmiş "Gönderi Toplu İşlem Sihirbazı" simgesine tıklıyoruz.

Gönderi Durum Değişikliği ekranından durumunu değiştirmek istediğimiz kayıtları hangi yöntemle seçeceğimizi bu ekrandan belirliyoruz. Durumların açıklamaları altlarındaki satırlarda açıklanmıştır. Yukarıdaki listeleme ekranında 1 tane gönderinin durumu hazır olduğu için o gönderi seçili hale getirilmiş ve Durum değişikliği ekranından da "Seçili Kayıtlar" seçilmiştir. Daha sonra "İleri" butonuna tıklanarak Hazır durumdaki gönderi kuyruğa yollanarak gönderilecektir.

Not: Durumu gönderilmiş olan kayıtlarda Durum değişikliği yapmayınız.