ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Ayarlar / E-Arşiv Hata Durumunda

Toplu E-Arşiv gönderimlerimizde arada, başta ya da sonda herhangi bir faturamızda hata olması durumunda işlemi durdurmaya ya da hatalı faturayı atlatıp diğer faturaların gönderimine devam etmeye yönelik eklenmiş alandır.

Not : Bu alanda Devam Et seçeneğinin kullanılması durumunda eğer toplu gönderilen faturalar aynı güne ait faturalar değilse, aradaki hatalı bir ya da birkaç faturanın atlanması ve diğer faturaların gönderilmesiyle birlikte tarih-numara sırası ardışıklığında bozulma sorunları yaşanabileceği için İşlemi Durdur seçeneğinin kullanılması gerekir. İkinci seçenek olarak Devam Et seçeneği kullanılıyor ve tarih sıra ardışıklığını bozacak bir durum yaşanırsa farklı bir seriden (örneğin ABC2021000000001 serisinden fatura gönderiyorsak BCD2021000000001 serisi oluşturup) numara şablonu oluşturup geçmişe dönük faturaların gönderimi sağlanabilir.

Orkestra'ya admin olarak giriş yaptıktan sonra "Sistem Yönetimi/Sistem Ayarları/Efatura/Ayarlar" üzerinde "E-Arşiv Hata Durumunda" alanına "İşlemi Durdur" ya da "Devam Et" seçeneklerinden isteğimize uygun olan seçimi yaptıktsan sonra Uygula butonuna tıklıyoruz. Sonrasında Orkestra'yı yeniden başlattığımızda seçeneğimiz aktif duruma gelecektir.

Sekil 1

Sistem Ayarları