ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Ayarlar / Dinamik Numaralama Filtre Türü

Numara şablonlarınızda Dinamik Numaralama seçeneğini seçtiğinizde Orkestra programı, Logo'nuz üzerinde Orkestra'da oluşturulan numara şablonunuza uygun serinin en son numarasını kontrol eder ve bir sonraki numarayı verir.(Örneğin ABC2021000000311 logonuzdaki en son numaranızsa ve Orkestra'da ABC şablonunu kullanıyorsanız, faturanız sıradaki numarayı gönderim esnasında ABC2021000000312 olarak alacaktır.)

Sistem ayarlarında bulunan "Dinamik Numaralama Filtre Türü" ise bu en son numaranın hangi alanlarda sorgulanacağını belirlemek içindir. Örneğin sadece Satış Faturaları seçeneği seçilirse iade faturalarında yada fiyat farkı faturalarında mevcut serinizden bir numara olsa bile o numarayı son numara olarak dikkate almaz sadece satış faturalarının son numarasını dikkate alır.

Dinamik numaralama filtre ayarları için Orkestra'ya admin olarak giriş yaptıktan sonra "Sistem Yönetimi/Sistem Ayarları/Efatura/Ayarlar" üzerinde "Dinamik Numaralama Filtre Türü" alanına ihtiyaçlarımıza göre Tüm Faturalar, Satış Faturaları, Satış ve İade Faturaları, Satış/İade/FF Faturaları seçeneklerinden biri kullanılır. Orkestra'yı yeniden başlatmamızla birlikte ayarlarımız aktif duruma geçecektir.

Şekil 1

Sistem Ayarları