ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

GİB Tüm Faturaları Sorgula

GİB'den tüm verileri içeri almak için bu seçenek kullanılır. "GİB Tüm Faturaları Sorgulaya" tıkladığında yeni bir pencere açılacaktır.

Sorgulama kriteri için 3 seçenek bulunmaktadır.

Bitiş tarihi varsayılan olarak bulunduğunu günü, Başlangıç tarihi ise bulunduğunuz günden bir hafta öncesini göstermektedir.

Sorgu sayısı varsayılan olarak "20 Kayıt" gelmekteyken, isterseniz bu değeri 10 Kayıt, 5 Kayıt yada 1 Kayıt değerleri ile değiştirebilirsiniz. Sorgulama kriterlerini belirledikten sonra "İleri" butonuna tıklayarak, sorguyu başlatabilirsiniz.

20 Kayıt

Sorgulama aralığında yer alan faturalar 20'li gruplar halinde sorgulanır. İlgili grupta 1 tane hatalı fatura olması durumunda, gruptaki diğer faturlardada hata alınabilir.

1 Kayıt

Sorgulama aralığında yer alan faturlar teker teker sorgulanır. Sorgulama yaptığınız tarih aralığında hatalı fatura bulunması durumunda , hatalı faturayı direkt görebilirsiniz.

Tüm Faturalar ekranında, GİB sistemine kayıt edilmiş fatura kayıtları indirilmeye başlanır. Eğer sorgulama işleminde yeni kayıt edilmiş fatura bulunmuyorsa ekranınızda aşağıdaki bilgilendirme mesajları yer alacaktır.

Sorgulama sırasında yeni gelen Faturalar yada cevaplar varsa, listenizde faturalara ait bilgileri görebilirsiniz.