ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Süreç Kısayolları

Daha önce sadece raporlarda kullanılan kısayollar, şimdi Süreç Yönetiminde de kullanılmaktadır.

Oluşturulan süreç tanımlarını, kullanıcıların daha kolay ve hızlı bir şekilde çalıştırabilmesi için süreç kısayolları eklenmiştir. Süreç Kısayollarını yalnızca yetki verilen kullanıcılar oluşturabilir, görüntüleyebilir yada çalıştırabilirler.

Kullanıcılara "Süreç Kısayolu Oluşturma" yetkisi vermek için;

Süreç Kısayolu Oluşturma

Yetkilendirilen kullanıcılar "Süreç Yönetimi" modülüne geldiklerinde seçenekleri arasınada "Süreç Kısayollarını" görebileceklerdir.

Süreç Kısayolları menüsünde bulunan "Kısayol Oluştur" butununa tıklayarak işlemlere başlayabilirsiniz.

Açılan Süreç Kısayolu Sihirbaz ekranındaki listeden "kısayolu oluşturulacak" olan süreç kaydını seçiniz ve "İleri" butonuna tıklayınız.

Süreç Kısayol Özellikleri ekranında ise oluşturacağınız kısayolun özelliklerini ve  başlatma seçeneklerini belirlemeliisiniz.

Kod alanına, oluşturulacak sürecin adını yazınız. ( Trafik ceza, Gelen Evrak). Yazdığınız kod kısa ve anlaşılır olmalıdır.

Açıklama alanına ise oluşturulacak kısayol ile ilgili daha detaylı bilgi yazmalısınız. (Çalışan Trafik Ceza Ödemeleri Süreci, Yönetici İşlemleri vb.)

Süreç Grubu Oluşturulacak süreç kısayollarını belirli gruplara göre ayırabilirsiniz. Sürecin dahil olduğu grubu seçmek için simgesini kullanınız. Süreç Kısayol grubu ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız

Tüm Kullanıcılar İçin; Oluşturduğunuz süreç kısayolu sadece siz görmek istiyorsanız kutucuğu işaretlemeyiniz.

Kutucuğu işaretlemeniz durumunda "Süreç Kısayollarını" listeleme hakkı olan tüm kullanıcılar, oluşturduğunuz süreç kısayolu görebileceklerdir.

Son butonuna tıkladığınızda kısayolunuz oluşturulacaktır.

Böylece süreçlerinizi tek bir yerden kolayca başlatabilirsiniz.

Süreç Kısayol Grupları