ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Yeni Posta Nasıl Oluşturulur?

Web postada, yeni posta mesajı oluşturmak "Orkestra" içerisinde yapılan işlemler ile benzerdir.

Web postaya giriş yaptığınızda solda açılan ekranın üst kısmında, sisteme giriş yapan kullanıcının, kullanıcı adı yer almaktadır.

Kullanıcı adı altında ise "Posta Oluştur" butonu bulunmaktadır.

Yeni posta mesajı oluşturmak için;

1- Posta Oluştur butonuna tıklanır.

2- Açılan "Yeni Posta" ekranında "Gönderen" alanında Orkestra'da kurulmuş olan e-posta hesabınız açılır. Orkestra'da, Orkestra hesabı dışında kişisel hesap açmışsanız "Gönderen" alanında bulunan simgeye tıklayarak diğer hesaplarınızı seçebilirsiniz.

3- Alıcılar alanına e-postanızı göndermek istediğiniz kişi / firmanın adresini yazmalısınız.

Göndereceğiniz adresi listeden seçmek için;

1- Alıcılar butonuna tıklanır.

2- Açılan listeden "Adres Listesinden Seç" seçeneği seçilir.

3-İlgili Posta Adresleri ekranında "Ara" butonun olduğu alana, e-posta göndermek istediğiniz kişi / firmanın adını yada e-posta adresinin bir kısmını yazarak "Ara" butonuna tıklayınız.

Arama sonuçlarınız aynı ekranda listelenecektir. Seçmek istediğiniz kayıt/kayıtları seçtikten sonra "Seçili Adresleri Ekle" butonuna tıklayarak sadece seçtiğiniz adresleri, "Seçim" menüsünü kullanarak "Tüm listelenen adresleri" Alıcılarınza ekleyebilirsiniz.

Alıcılar alanının altında bulunan "Kopya Ve Gizli Alıcılar" alanına tıklayarak bu alanın ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Kopya ve Gizli kopya alanlarına eklemek istediğiniz kişilerin adreslerini ilgili alanlara elle yazabileceğiniz gibi yukarıda alıcılar kısmında anlatılan yöntemle "Adres Listesinden" de seçebilirsiniz.

Gizli kopya alanına seçtiğiniz adresler, e-postanızın gönderildiği diğer kişiler tarafından götüntülenmeyecektir.

Konu alanına, e-postanızın içeriğini anlatan ve çok uzun olmayan açıklama yazılır.

E-posta mesajınızla beraber göndermek istediğiniz dosyaları eklemek için;

1- Eklentiler alanında bulunan "Yüklemek için dosya seçiniz" linkine tıklayınız.

2- Açılan pencereden, eklemek istediğiniz dosyaların olduğu klasörü açınız ve  ilgili doyaları bilgisayarınızdan seçiniz. 

Not: Web postadan sunucu dosyaları ekleyemezsiniz.

Eklediğiniz dosyalar eklentiler alanında aşağıdaki gibi lisetenecektir. Eklediğiniz dosyalardan herhangi birini çıkartmak isterseniz yanlarında bulunan simgeye tıklamanız yeterli olacaktır.

Göndereceğiniz mailin alıcısını, eklentilerini ekledikten sonra son olarak mesajın içeriğinin yazılması gerekmektedir.  Mesaj içeriği ekranın alt kısmında bulunan boş alana yazılmalıdır. Yazdığınız metini biçimlendirmek için ( kalın, italik, altı çizgili, üstü çizgili ) aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen ve "1 Numara" ile işaretlenmiş alanlar kullanılır.

Yazdığınız metinin boyutunu değiştirmek için " 2 Numara" ile işaretlenmiş alan kullanılır.

Yazdığınız metine link eklemek içinse " 3 Numara" ile işaretlenmiş alan kullanılır.

Mesajınızın içeriğini yazma ve biçimlendirme işlemini bitirdikten sonra "Gönder" butonuna tıklayarak mailinizi gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.