ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Basılı Gönderimler: Alıcılar Üzerinden Gönderi Takibi

Gönderilerimize alıcılar üzerinden bakmak için;

İlgili kişiler ya da firmalar listeleme ekranı açıyoruz. Gönderilerine bakacağımız İlgili Kişi/Firma kaydını çift tıklayarak açıyoruz ve nesne kartı üzerinde bulunan "Gönderiler" sekmesine geçiş yapıyoruz.

Burada kişi/firmaya gönderilmiş olan tüm gönderileri ayrıntıları ile listelemektedir. Gönderileri incelenmek istediğimizde üzerine çift tıklayarak ve kaydı açıyoruz.

Genel sekmesinde gönderime ait bilgiler bulunmaktadır. Gönderi ile ilgili firma, gönderi ve dağıtım tarihi, gönderi tipi, alıcı vb.

Şablon Önizleme sekmesinde gönderinin içeriği incelenebilir.

Detaylar sekmesinde ise Gönderinin, gönderileceği kişi ya da firmanın adresinde bulunan il ve ilçe bilgisi yer almaktadır. 

Hazırlanan gönderiler, daha sonra gönderilmek için bekletilmişse durumu "Hazır" olarak görünmektedir. Hazır durumda olan gönderilerin hepsini aynı anda gönderebileceğimiz gibi tek tek farklı zamanlarda da gönderebiliriz.

Hazır durumda olan gönderileri göndermek için;

Menüde bulunan ve kırmızı ile işaretlenmiş "Gönderi Toplu İşlem Sihirbazı" simgesine tıklanır.

Gönderi Durum Değişikliği ekranından durumunu değiştirmek istediğimiz kayıtları hangi yöntemle seçeceğimizi bu ekrandan belirleyebiliriz.

Listelenen Kayıtlar: Bir önceki "Gönderiler" kayıt listesi ekranında filtre uygulamışsak, filtreleme sonucu oluşan listedeki kayıtların tamamı durum değişikliği için seçilmiş olur.

Seçili Kayıtlar: "Gönderiler" kayıt listesi ekranında seçmiş olduğumuz gönderileri durum değişikliği için seçilmiş olur.

Tüm Kayıtlar: Gönderiler listeleme ekranında listelenen kayıtların tamamı durum değişikliği seçilmiş olur.

Yukarıdaki listeleme ekranında 1 tane gönderinin durumu hazır olduğu için o gönderi seçili hale getirilmiş ve Durum Değişikliği ekranından da "Seçili Kayıtlar" seçeneği seçilmiştir. Daha sonra "İleri" butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Not: Durumu gönderilmiş olan kayıtlarda durum değişikliği yapmayınız.

“Gönderi Güncelleme Metodu” ekranında gönderimizin durumunu değiştirmek için seçenekler bulunmaktadır. Her seçeneğin altında açıklaması yazmaktadır. Yukarıdaki görselde seçimi yapılmış kayıt Hazır Durumda olduğu için gönderiyi Kuyruğa yollayıp gönderilmesini sağlamalıyız. Gönderimizle ilgili metodu seçtikten sonra "Son" butonuna tıklayarak gönderilerimizin durumunu değiştirebiliriz.