ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

İZİN PLANI


 

İzin planı, izin işlemlerde tanımlanmış olduğunuz izinlerini tek bir ekranda görüntüleyebileceğiniz penceredir. Çalışanlarınızın izinlerini takip edebilir, talep durumundaki izinlerin tarihlerini değiştirebiler ve bu izinleri onaylayabilir, iptal edebilir veya gerçekleşti durumuna alabilirsiniz. İzin işlemerinde dair bütün işlemlerini tek bir ekranda yönetebilmeniz sağlanmıştır.

 

İzin Planı Oluşturma


 

İnsan kayankaları içerisinde "İzin Planları" yer almaktadır. İzin planları ekranında "Yeni" Butonuna basılır.

İzin Planı Oluşturma

Karşımıza açılanan ekranında; 

Kod: İzin planına vermek istediğiniz ad girilir. (Örneğin; Yıllık İzinler)

Açıklama: İzin planına dair bir açıklama girilebilir. 

Yetki Kodu: İzin planına yetki kodu tanımlaması yapılabilir.

Kayıt Durumu: İzin planın kayıt durumu ile kullanımı "Kullanımda, Kullanım Dışında, Bloke edilmiş" seçenekleri ile belirleyebilirsiniz.

Genel sekmesinde yer alanlar; 

Yıl: İzin planı hangi yıl için oluşturulacak ise o yıl girilir. Girmiş olduğunuz yılın bir önceki ve bir sonraki yıllarda gösterilecektir. (Örneğin 2022 yılını yazdığınız zaman size 2021 ve 2023 yıllarınıda baza alacaktır.)

Yetki Kodu Dağıtımı: Yetki kodu seçminize göre yetki kodu dağıtımı yapılacaktır.

Plan Kaydında: Yetki kodu sadece girilen izin planı üzerinde geçerli olacaktır.

İzin Kaydına Uygula: İzin planında seçili olan yetki kodu, izin planında girili olan izin kayıtlarının yetki kodlarına uygulanacaktır.

Bölümlendirme:  Zaman çizelgenizde "Yok, Çalıştığı Birim, Çalışıtığı Alt Birim, İş Yeri " seçenekleri ile zaman çizelgenizde bölümlendirme yapabilirsiniz.

Çalışma Takvimi:  Çalışma takvimi seçimi ile çalışma günlerinizi, tatilleri ve resmi tatilleri düzenleyebilir. Mesai gün ve saatlerini belirtebilirsiniz. 

Notlar: İzin planına istinaden bir not ekleyebilirsiniz.

Personel Filtresi: Personellerinizi izin planları içerisinde listelereken filtreleme yapabilirsiniz.

Zaman Çizelgesi sekmesinde yer alanlar; 

Genel sekmesinde girilen bilgilere istinaden izin işlemlerindeki bilgileri alıp sizlere bir zaman çizelgesi oluşturulacaktır. Kaydetme işlemi yaptığında oluşacak olan zaman çizelgesi yer almaktadır.

Genel sekmesinde ilgili alanları doldurduktan sonra "Kaydet" butonu ile İzin Planınızı oluşturabilirsiniz.

 

Oluşturulan İzin Planı Ekranı


 

Kaydet işlemini gerçekletirdikten sonra İzin Planınız olmuş olacaktır. İlgili kaydı çift tıklayarak açınız.

Oluşturulan İzin Planı

 

 

Oluşturulan İzin Planı

İzin planınızı açtığınız zaman izin işlemlerinde kayıtlı olan verileriniz çekilmiş olarak görecekseniz. Oluşturulan izin planını biraz inceleyelim .

Zaman Çizelgesi İzin işlemlerinden alınan veriler ile sizlere bir zaman çizelgesi oluştuğunu göreceksiniz. Bu zaman çizelgesi ekranında yer alanlar; 

 : İzin işlemlerinde yapılan kayıtlarınızın durumunu sorgular ve güncelleme yapar. 

: İzin palanındaki izin işlemlerinizi kontrol eder.

 : Zaman çizelgesinde bulduğunuz günü ortalamanızı sağlar.

   Not:  Ekranda bulunan Mavi Çizgiler bulduğunuz günü göstermektedir.  Gri Çizgiler ise çalışma takviminde yer alan çalışma günleride belirtilen "İzinli Günlerini" göstermektedir. Çalışma takviminde yer alan kurallarınız ile yapılan resmi tatil gibi kural eklendiğinde aşağıdaki gösreldeki gibi izin planınızda Resmi Tatiler belirtilecektir.

Oluşturulan İzin Planı

: İzin işlemler ekranına gitmeden izin planı içerisinde "Yeni İzin" oluşturmanızı sağlar. İzin planında oluşturmuş olduğunuz izin kaydı, izin işlemlerinde oluşacaktır. 

Yeni İzin
   :  Zaman çizelgesinde yer alan izin kayıtlarınızı ilk tarihden başlıyarak izin kayıtlarınızda ilerlemenizi sağlar. 

 

İzin Planında Yapabileceğimiz İşlemler ve Özeleştirmeler


 

Zaman çizelgesinde işlemler ve özleştirmeler ile izin takiplerinizi takip etmeniz yönetmenizde yardımcı olması sağlanmıştır. 

Zaman çizelgelinde bönlümlendirmeler yapabilirsiniz. Bu sayede personellerinizin iş yerine, çalıştığı birime göre izin takibini daha kolay yapabilirsiniz. Bunun için;

Genel sekmesinde yer alan "Bölünlendirme" seçenğini kullanarak işlem yapabilirsiniz. Örnekte görüldüğü gibi bölünlendirme işleminde "Çalıştığı Birim" seçilmiştir. Zaman çizelgesinin sol tarafında çalıştığa birime göre bölünlendiröe yapılmıştır.

Bölünlendirme

Zaman çizelgenizde "Tarih Aralıkları" belirtelerek, izin kayıtlarınızın hangi tarih aralıklarına denk geldiğini özelleştirebilirsiniz. Tarih aralıkları verebilmeniz için "Tarih Aralıkları" sekmesi içerisinde "Yeni" butonuna tıklanarak ilgi tarih aralıklarında tanımlama yapabilirsiniz.  

Yeni Tarih Aralığı Oluşturma

Başlık: İzin planı üzerinde gösterilecek olan tarih aralığına başlık adı girilir. 

Açıklama: İzin planı tarih aralığınıza daha detaylı bir açıklama girebilirsiniz. 

Aralık Başlangıcı - Arlık Bitişi : İzin planı tarih aralığı için başlangıç ve bitiş tarihi belirtilir. 

Renk Gösterimi: Tarih aralığınızda renk verebilirsiniz.

Tarih aralıkları girildiği zaman aşağıdaki örnekte gördüğünüz gibi tarih aralıklarınız belirtilmiş olacaktır. Çakışan tarih aralıklarınız olabilir bu tarih aralıklarınız renk karışımı ile belirtilir.

Tarih Aralığı 

İzin planındaki çalışmalarınızı örneklerdeki gibi özeleştirme yapabilirsiniz.