ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

E-Fatura SMS Gönderim Ayarları

Kısa Mesaj SMS Ayarları


Gönderilen e-Faturalar, eğer alıcının sisteminde yada gönderilen faturanın içeriğinde herhangi bir sorun yoksa gönderildikten hemen sonra alıcısına iletilir.

Firmalar eğer isterlerse gönderdikleri e-faturaları, firma yetkililerine de SMS ile de iletebilirler. SMS ayarlarını yapmak için;

  1. Sms gönderimi yapabilmek için entegratör hesabında "Kısa Mesaj(SMS) Gönderimin" seçili olması gerekiyor. Bunun için "Logo Tanımları" menüsü altında "Firmalar" açılır. Ait olan firmanın kartı açılır. "Entegratör Hasapları" açılır. Yerel kullanıcı adı atlında kullanıcının kartı açılır ve "E-posta / SMS" kısımından "E-Fatura E-Posta Gönderimi" seçilir.
     
  2. Araçlar menüsünden "Tercihler" seçilir.
  3. Açılan tercih ekranından "e-Fatura (Gönderi) " seçilir.

3. Kısa Mesaj ( SMS ) Gönderim seçeneği varsayılanda "Yapılmasın" olarak işaretli gelir.

4. SMS gönderilmek istenirse bu tercih "Entegratörden Yolla" olarak değiştirilmeli ve ekranlar kayıt edilerek kapatılmalıdır.

5. "Entegratörden Yolla" seçildikten sonra sistem ayarlarından sms gönderimi yapılması için yol belirtmemiz gerekir. 

6. Belirlediğimiz yola göre cari hesap içerinde bulunan alanlardan seçilmiş olan numaraya sms gönderir.

Eğer bu bilgiler dolu değil ise göstermiş olduğumuz ekrandan telefon numarası bilgisi girilip gönderim işlemi yapılabilir. Sms gönderimi yapılacak olan cari hesabın kartı açılır ve "Cari XML Uyarlama" kısımına gelinir. Bu ekranda "Gönderi Adreslerii" başlığı altında "E Fatura SMS Alıcıları" bilgisi girilir. Sms gönderimi yapılabilir.