ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Zarflanacak Faturalar

Zarflanacak Faturalar


Zarflanacak Faturalar listesinde, henüz GİB'e gönderilmemiş ama mali mühürle imzalanmış faturalarınız listelenmektedir.

Eğer GİB Portal yöntemini kullanıyorsanız firmanıza ait mali mühürle imzalanmış, entegratör hizmeti alıyorsanızda sizin yerinize hizmet aldığınız entegratör firmanın mali mührüyle faturalarınız imzalanmıştır.

Listeden herhangi bir faturayı açtığınızda faturanın içeriğini inceleyebilirsiniz. İçeriğinde değişiklik yapılması gereken faturalar varsa faturanın tekrar "Bekleyen Faturalar" listesinde olması gerekmektedir.

Faturalarınızın " Bekleyen Faturalar" listesine gelmesi içinde , "Başlangıç Durumuna Çevirmeniz" gerekmektedir. Detaylar sayfanın sonunda anlatılmıştır.

Listedeki faturaları göndermek için, menüde bulunan "GİB'e Gönder" butonuna tıklayınız.

E-Fatura Gönderim Sihirbazında "GİB'e" gönderilecek faturaları listeden seçiniz ve "İleri" butonuna tıklayınız. Faturalarınız alıcısına iletilecektir.Başlangıç Durumuna Döndür


Üzerinde işlem yapılmış ( Mühürde, Mühürlendi vb.) olan Satış /iade Faturalarını isterseniz başlangıç durumuna (GİB'e Gönderilecek) döndürebilirsiniz. İçeriği yanlış olan faturaların yeniden düzenlenebilmesi ve güncel bilgilerle fatura UBL'inin yeniden oluşturulması için bu gereklidir.

Satış / İade faturalarının durumunu değiştirmek için;

1- Listeden gönderim durumu değiştirilecek kayıtları seçiniz. Birden fazla kayıt seçmek isterseniz "Filtreleme" mekanizmasını kullanabilir yada kayıtlarınız aynı listedeyse shift tuşunu kullanarak toplu seçim yapabilirsiniz.

2- İşlem yapılacak kayıtlar seçildikten sonra menüde bulunan "Başlangıç Durumuna Döndür" butonuna tıklayınız.

3- Açılan ekranda seçtiğiniz faturalar listelenecektir. Faturalara "Onay" vermeniz durumunda e-fatura durum kayıtları iptal edilecek ve "GİB'E Gönderilecek" olarak değiştirilecektir.