ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Geri Dönüşüm Kutusu

Orkestra içerisinde dosyalar sildiği zaman "Geri Dönüşüm Kutusu'na" taşınır. Sistem yöneticisi dosyaları geri dönüşüm kutusundan silmediği sürece dosyalar sisteme geri yüklenebilir.

Geri dönüşüm Kutusuna erişebilmek için" Sistem Yöneticisi İşlemleri"  simgesinin yanında bulunan ok simgesine tıklanır ve açılan seçeneklerden "Geri Dönüşüm Kutusu" seçilir.

NOT: Geri Dönüşüm Kutusuna sadece Sistem Yönetici erişebilir.

Açılan geri dönüşüm kutusu ekranında tüm kullanıcıların silmiş olduğu dosyalar listelenmektedir. Silinen dosyanın adı, hangi tarih ve zaman aralığında silindiği, hangi kullanıcı tarafından silindiği, dosyanın boyutu, dosyanın dizin yolu ve varsa da dosya ile ilgili açıklamalar bu ekranda görülebilir.

Geri dönüşüm kutusundan da silinmek istenilen dosya seçili halde iken menüdeki "Sil" simgesine tıklandığında dosya geri dönüşüm kutusundan da silenecektir ve dosyaya tekrar ulaşılma şansı kalmayacaktır.

 "Sil" simgesine tıklandığında yukarıdaki onay ekranı açılacaktır. "Tamam" düğmesine tıklayıp işleme devam edilirise dosya "Geri Dönüşüm Kutusundan" silinmiş olur.

 

"Dosyayı Geri Yükle" simgesine tıklanıldığında silinmiş olan dosya silindiği konuma yeniden yüklenir.

 

"Dizine Yükle" simgesine tıklandığında "Konum Seç" ekranı açılacaktır. Silinen dosyanın hangi dizine yeniden kayıt edileceğini bu ekrandan belirleyebilirsiniz ve "Tamam" düğmesine tıklayarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.