ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Kullanıcılara kendileri için harici atama yapabilme yetkisinin verilebilmesi için;

1- Genel Perspektif > Sistem Yönetimi > Yetki paketleri > İlgili Yetki Paketi çift tıklanarak açılır.

Yetki paketinin "Nesneler" sekmesinde bazen aranan kayıtları bulmak zor olduğu için "Metin Arama" alanına aranacak kelimenin bir kaç harfini yazmak yeterli olacaktır. Harici kayıt atamaları için yetki verileceğinden "Har" yazmak bile yeterli olacaktır.


Listelenen her bir harici atama için ayrı ayrı nesneler vardır ama yetkilendirme işlemi aynıdır. Örnek olarak Harici doktor ataması için kullancımızı yetkilendirelim. "Nesneler" sekmesinde iken yetki verilecek nesneye çift tıklanarak içerisine girilir.

"Kayıt Yönetimi" altında bulunan "Kendine Ait Olmayan Kayıtları Günceller" seçeneği önemlidir. Seçenek işaretlenmezse, atama yapılacak doktor, eczane, depo kayıtlarını standart kullanıcılar oluşturmadığı için hiçbir kayıt üzerinde işlem yapamazlar.

En önemli kısım ise "Diğer Haklar" altında bulunan "Kendisine Atama Yapabilir" seçeneğinin işaretli olmasıdır. Eğer seçenek işaretlenmezse kullanıcı kendisi için kayıt ataması yapamaz.

Kullanıcılara Harici atama yetkisi verildiktan sonra sıra atamaları yapmakta.

Kullanıcılara harici atama yetkisi verildiğinde "Genel Tanımlar" altına "Harici Atamalar" başlığı açılacak ve hangi nesnelere yetki verilmişse o nesneler başlık altında listelenecektir.

Kullanıcılar her bir nesneye çift tıkladığında açılan ekranda bulunan menüden "Yeni" simgesine tıklayarak kendileri için harici atama yapabilirler.

Harici doktor atamasına eklenecek doktor, eczane yada depoları "Listeden Ekle" butonunu kullanılarak atama listenize eklemelisiniz.  Bu şekilde harici atamalar oluşturulduğunda Çalışma planları ve Çalışma Raporlarında doktor, eczane ve depo seçerken size kolaylık sağlanacaktır. Onlarca doktor içinden sadece kendinize atadıklarınız arasından doktor seçmek daha kolay ve hızlı olacaktır.

Harici Atamaların Bir Başka Kullanıcıya Aktarılması

Harici Doktor Ataması

Harici Doktor Ataması Listeleme Ekranı

Harici Hastane Ataması

Harici Hastane Ataması Listeleme Ekranı

Harici Ecza Deposu Ataması

Harici Ecza Deposu Ataması Listeleme Ekranı

Harici Eczane Ataması

Harici Eczane Ataması Listeleme Ekranı