ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

İnternet Satışı İçin E-Arşiv Faturası Nasıl Oluşturulur?

Logo’ da oluşturulmuş bir e-arşiv faturayı internet satışı olarak belirlemek için Orkestra’ da E-Arşiv Faturaları alanında oluşturduğumuz faturayı çift tıklayarak ya da değiştir butonu ile açıyoruz. E-Arşiv sekmesinde Gönderim Şeklini Elektronik olarak işaretliyoruz. Web adresi alanına Satış yaptığımız internet adresini yazıyoruz. Ödeme Şeklini seçtikten sonra Detaylar sekmesinde bulunan Fatura Türünü E-Arşiv internet olarak seçip kaydediyoruz.

Bunun dışında bu seçimleri her defasında yapmak istemiyorsak ve sabit bilgi girişimiz varsa Profil tanımlaması yapabiliriz. Bu işlem için ilk olarak Logo Tanımlarında bulunan Satış Faturaları alanından Filtrele butonuna tıklıyoruz. Yeni butonuna ya da Yeni Filtre Oluştur seçeneğine tıklıyoruz. 

Açılan pencerede Özel Kodu alanını seçerek Ekle> butonuna tıkladıktan sonra Tamam’a tıklıyoruz. Özel Kodu> Eşittir>WEB şeklinde yazdıktan sonra Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Kaydetme işleminde bir Kod belirleyerek Tüm Kullanıcılar İçin onay kutusunu işaretleyip tekrar Kaydet diyoruz.

Şimdi profilimizi tanımlamak için E-fatura alanında bulunan E-Fatura Profilleri alanına giriş yapıyoruz. Yeni butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede Kod alanına kendi belirleyeceğimiz profil tanımımızı yazarak Gönderim Şekli- Elektronik, Fatura Tipi- E-Arşiv İnternet, Web Satış Noktası- Satış yapılan internet adresi, Hedef Fatura Türü- Tümü, Uygulama Şekli- Otomatik Uygula/Kaydet, Başlangıç Zamanını seçiyoruz ve son olarak ilk başta oluşturduğumuz Özel Kod bulunan Filtreyi seçerek Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Artık bu işlemle profil tanımlamamız tamamlanıyor. Logo’ da oluşturduğumuz E-Arşiv faturalarımızın Özel Kod alanına WEB yazarak kaydettiğimizde Orkestra faturanın belirlediğimiz ilgili alanlarını otomatik olarak dolduracak ve faturamız Numara Şablonlarında internet satışlarımız için ayı bir şablon belirlemişsek, E-Arşiv İnternet faturası olarak numara alacaktır.