ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Sipariş Kontrol

Sipariş Kontrol

Sipariş toplama ekranında eklediğiniz ürünlerin kontrol edildiği alandır.

İlgili ekranlardan toplama yapılan siparişlerinizi listeden görebildiğiniz gibi detaylı arama ile de toplama yapılan ve kontrol etmek istediğiniz siparişinizi bulmanız mümkündür.

Siparişi seçtikten sonra aşağıdaki ekrana sistem sizi yönlendirmektedir.

Karşınıza çıkan ilk ekranda toplaması yapılan sipariş ile alakalı, özet bilgilerini görebilirsiniz. Ekranın altında yer alan butonlardan; 

"Bilgi", "Liste", "Ürün Okutma", "Kontrol", "Kayıt" butonlarını görmeniz mümkündür.

Liste butonu ile toplanan ürünlerin bilgilerine ulaştığınız ekrana erişebilirsiniz. 

Bu ekranda;

Ürünlerinizin yer aldığı tablonun başlıklarına bir kere dokunarak sırlama türünü değiştirmeniz mümkündür. Tıkladığınız alan dahilinde büyükten küçüğe veya küçükten büyüğe sıralama yapmanız mümkündür.

Tabloda gördüğünüz ürünlerin ismine çift tıkladığınızda ise ürünlerin miktarını belirlediğiniz ve ürün hakkında güncellemeler (ürün görseli, raf yeri ve barkod numaraları)  yapabildiğiniz ekrana erişebilirsiniz.

Ekranın altında yer alan "Ürün Okuma" butonu ile;

Ürünlerinizin toplanması kontrol edilmesi gereken/toplanmış miktarlarının göründüğü ekrana erişmeniz mümkündür. Bu alanda seçmek istediğiniz ürüne çift tıklayarak ürün miktar ve bilgilerini güncellediğiniz alana erişmeniz mümkündür. Bu ekrandan kontrolünü yaptığınız ürünün "Raf Bilgisini", "Barkod Bilgilerini", "Ürün Resmini" ve "Ağırlık Bilgilerini" güncelleyebilirsiniz.

Bu alandan ürünlerin miktarını belirleyebildiğiniz gibi ürün hakkında özet bilgileri de görmeniz mümkündür. Ayrıca ürün raf bilgilerini, görsellerini ve barkod bilgilerini bu alandan güncellemeniz mümkündür.

Ekranın üst kısmında yer alan "<" ve ">" butonları ile güncelleme yapmak istediğiniz ürünler arasında gezinmeniz mümkündür. Yeniden listeye dönmeniz gerekmez.

Güncelleme işlemleriniz bittikten sonra ekranın altında yer alan "Kontrol" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Bu alandan topladığınız siparişi "İrsaliye Olarak Kaydet", "Fatura Olarak Kaydet" veya "Doğrulama Fişi Olarak Kaydet" seçeneklerinden birini seçmeniz mümkündür. 

Ardından sistem sizi kayıt ekranına aktaracaktır.

Bu ekrana yalnızca kontrol ekranından geçebilirsiniz ve Kontrol ekranında yaptığınız seçime göre oluşan belgeniz hakkındaki bilgileri bu ekranda görebilir ve menüye yeniden dönebilirsiniz.