ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Özellik Değer Setleri

Orkestra içerisinde Ürün/Hizmet Kartları, Cari Hesaplar, İlgili Kişiler, Marka Kartları, Personeller, Firmalar vs. gibi içerisinde bilgi barındıran kart tanımlarken, bu kartlara ilişkin genel olarak ihtiyaç duyulabilecek alanlar hazır olarak gelmektedir.

Fakat farklı sektörlere ya da müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre bu alanlar da değişmektedir. Değişkenlik gösteren bu özel alanlara göre de yeni alanların eklenmesi mümkündür. Bunun için ilgili kartların üzerinde “Özellikler” diye bir sekme bulunmaktadır.

Özellikler Sekmesi

Kullanıcı bu sekmenin altında “Özellik Seti Ekle” diyerek ihtiyacı olan bilgileri girebilir daha sonra bu bilgilere göre filtreleme ya da raporlama yapabilir.

Eklenen bu özelliklerin Veri Derleme Sorguları ile raporlanması ve bunların Excel’e aktarılması mümkündür. Veri Derleme Sorguları ile ilgili yardım almak için tıklayın.

Bir kartın içerisine “Özellik Seti Ekle” dediğiniz zaman daha önceden tanımlanmış Özellik Setlerinin listesi gelecektir. Daha önce hiçbir özellik seti tanımlamadıysanız “Yeni” diyerek özellik seti tanımlamaya başlayabilirsiniz. Bunların içerisinden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Özellik Seti Tanımlama