ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Kayıt ettiğimiz bilgilerden anlamlı sonuçlar çıkarmak veya aradığımız bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmak için veriler üzerinde filtreleme işlemi yapılması gereklidir.

Orkestra filtreleme konusunda çok yenilikçi bir yaklaşım sergilemektedir. Herhangi bir kayda ait herhangi bir alan, bir çok fonksiyon ile filtrelenebilmektedir. Kayıt üzerinden ulaşılabilecek diğer kayıtlar ve altlarındaki kayıtlar da aynı şekilde filtrelenebilmektedir.

Orkestra içerisinde 2 farklı şekilde filtreleme yapılabilmektedir.

1-Listeme ekranı üzerinden filtreleme ( Hızlı Filtreleme )

Listeleme ekranında yer alan tüm kolonlar tiplerine göre özel fonksiyonlar ile filtrelenebilmektedir. (Listeleme ekranında yer alan kolonlar kullanıcıya göre özelleştirilebilmektedir) Listeleme ekranlarında uygulanan filtreler farklı formatlarda kayıt edilebilmektedir.

2- Detaylı Filtreleme

Orkestra filtreleme özelliği ile  nesne üzerinde bulunan herhangi bir alan istenilen derinlikte incelenebilir. İstenilen bilgiye doğru olarak ulaşılabilmesi için alanların ve fonksiyonların doğru olarak tanımlanması gerekmektedir.

Sık kullanılan filtre değerleri alanları ile kayıt edilebillmektedir. Bu sayede kullanıcılar, sık kullandıkları  filtreleri sürekli oluşturmak zorunda kalmaz. Kayıt edilen filtreler ihtiyaç halinde seçim yapılarak kullanılır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre sınırsız sayıda filtre tanımı oluşturabilirler.

Hızlı Filtreleme

Filtre Oluşturma Yetkisi

Filtreleme Nasıl Yapılır?

Alan Seçimini Değiştirme (Filtreye Başka Alan Eklemek)

Tarih Filtreleme

Nesne (Kayıt) Filtreleme

Metin Filtreleme

Sayısal Veri Filtreleme

Seçim Alanlarını (Veri Türü) Filtreleme

Özellik Değer Seti Filtrelenmesi

Hazırlanmış Filtreyi Kayıt Etmek

Filtrelerin Diğer Kullanıcılar Tarafından Kullanılması

Gelişmiş Filtre

Listeleme Ekranının Filtrelenmesi

Atama Listesinin Filtrelerde Kullanılması

Karma Koli Filtrelemek