ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Filtre Oluşturma Yetkisi

Orkestra kullanıcıları verileri 2 şekilde filtreleyebilirler.

  1. Hızlı Filtreleme: Bununla ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.
  2. Genel Filtreleme: Orkestra üzerinde yetkiye bağlı olarak bütün ekranların üzerinde ortak olan butonlar vardır. Bunların genel kullanımı ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın. Bu butonlardan biri de “Filtrele” butonudur. Fakat kullanıcıların yeni filtre tanımlamaları yetkiye bağlanmıştır.

Sadece şirket yetkililerinin yetki verdiği kullanıcılar; yetki verilen nesneler (Firmalar, Cari Hesaplar, Faturalar, Ambarlar vb.) üzerinde yeni filtre tanımlayabilecektir. Yetkisi olmayan kullanıcılar daha önceden tanımlanmış filtreleri kullanabilirler.

Kullanıcıların Filtre Tanımlama yetkisini kaldırmak için;

  • “admin” kullanıcısıyla ya da yetkilere müdahale edebilme yetkisi olan bir kullanıcıyla Orkestraya giriş yapmanız gerekir.
  • Öğe Ağacı⇒ Sistem Yönetimi ⇒ Yetki Paketleri altında ilgili kullanıcı ya da kullanıcıların tabi olduğu Yetki Paketi açılır.
  • Yetki verilecek nesneyi arama çubuğuna yazarak bulabilirsiniz. Aşağıdaki resimde Depo görevlilerinin Satış Faturaları ile ilgili yetkilendirmesi yapılmıştır.

Filtre Tanımlama Yetkisi Verme

Burada “Filtre Tanımlayabilir” seçeneğinin işaretli olup olmamasına göre kullanıcılar Filtre tanımlaması yapabilecek ya da yapamayacaktır.

Kısıtlı Yetki