ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Cari Hesap Kartı: Eklentiler

Eklentilerİlgili Cari firma ile doğrudan veya dolaylı bağlantılı olan diğer nesneleri buradan filtrelenmiş olarak takip edebilirsiniz.

Eklentiler

Anahtarlar: e-Fatura üzerinde görmek istediğiniz bir alan eğer Orkestra varsayılan alanları arasında yoksa bu bölümde tanımlayarak e-Fatura üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Örneğin Distribütör no alanını anahtarlar kısmında tanımlayıp sonrasında e-Fatura üzerinde ilgili Cari hesabın distribütör numarasını fatura üzerinde görüntüleyebilirsiniz. 

Banka Hesapları: Cari hesaba ait Banka hesaplarını bu bölümde kaydedebilirsiniz. Buraya yazmış olduklarınız sadece bilgi amaçlıdır. 

Cari Hesap Adresleri: Cari Firma için iş, ev, ofis, mektup, merkez, irtibat, şube, fabrika, depo ve fatura adresi gibi birden fazla adres eklemek istediğinizde buradan ekleyebilirsiniz.

Çek/Senet İşlem Satırları: Seçilen cari ile yapılan çek/senetlerde yapılan işlemleri bu bölümde görüntüleyebilirsiniz. 

Çek/Senet Kartları: Bu sekmede Cari Firma ile filtrelenmiş olarak Çek/Senet Kartlarını görebilir, takibini yapabilir, yeni Çek/Senet Kartı oluşturabilir ya da var olan çek kartları üzerinde işlemler yapabilirsiniz. Çek/Senet Kartının burada görünmesi için Giriş/Çıkışının yapılmış olması, Cari Hesap ile ilişkilendirilmesi gerektirmektedir.

E-Fatura Çıktı Çözümleme Kuralları

E-Fatura Girdi Çözümleme Kuralları: 

Faaliyetler: Cari Firma ile ilgili faaliyetlerinizi buradan takip edebilirsiniz. Buradan girilen faaliyetleri Firma Kartları üzerinde “Faaliyetler” sekmesi altından da oluşturup takip edebilirsiniz. Firma ile yaptığınız Telefon Görüşmesi, Randevu/Ziyaret, Toplantı, Servis Hizmeti, Ofis Çalışması, Sunum, Gönderi gibi faaliyetleri zaman, katılımcı, notlar ve eklentili dosyalarla beraber kaydedebilirsiniz. Bu veriler daha sonra size firmalar ile yapılan faaliyetleri analiz etmenizde yardımcı olacaktır.

Finansal Hesap Günlük Toplamları: Tarih bazında firma ile yapılan finansal hareketleri buradan takip edebilirsiniz.

Finansal Hesap Koşan Günlük Toplamları: Finansal hesap hareketlerini kümülatif olarak takip edebileceğiniz ekrandır.

Finansal Hesap Mutabakatları:

Finansal İşlem Satırları: Cari Hesap ile filtrelenmiş olarak Finansal İşlem Fişlerini görebildğiniz sekmedir. 

Finansal Mutabakat Gönderimleri:

Ödeme / Tahsilat Satırları: Cari Hesap ile filtrelenmiş Ödeme/Tahsilat Satırlarını buradan görebilirsiniz. Varolan bir işlem satırını güncellemeniz ya da buradan yeni bir işlem yapmanız mümkündür. 

Satınalma Faturaları: Bu alan tedarikçi olan Cari Hesaplarda görüntülenir. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satınalma faturalarını Cari Hesaba göre filtrelenmiş olarak bu bölümde görüntüleyebilirsiniz. Yeni fatura oluşturmanız veya varolan bir faturayı güncellemeniz mümkündür. Faturalar ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Satınalma İrsaliyeleri: Bu alan tedarikçi olan cari hesaplarda görünür. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satınalma irsaliyelerini Cari Hesaba göre filtrelenmiş olarak buradan görebilirsiniz. Yeni irsaliye oluşturmanız veya varolan bir irsaliyeyi güncellemeniz mümkündür. İrsaliyeler ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Satınalma Siparişleri: Bu alan tedarikçi olan Cari Hesaplarda görünür. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satınalma siparişlerini Cari Hesaba göre filtrelenmiş olarak buradan görebilirsiniz. Yeni sipariş oluşturmanız veya var olan bir siparişi güncellemeniz mümkündür. Siparişler ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Satınalma Teklifleri: Bu alan tedarikçi olan Cari Hesaplarda görünür. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satınalma tekliflerini Cari Hesaba göre  filtrelenmiş olarak buradan görebilirsiniz. Yeni teklif oluşturmanız veya var olan bir teklifi güncellemeniz mümkündür. Teklifler ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Satış Faturaları: Bu alan müşteri olan Cari Hesaplarda görünür. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satış faturalarını Cari Hesaba göre filtrelenmiş olarak buradan görebilirsiniz. Yeni fatura oluşturmanız veya var olan bir faturayı güncellemeniz mümkündür. Faturalar ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Satış İrsaliyeleri: Bu alan müşteri olan Cari Hesaplarda görünür. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satış irsaliyelerini Cari Hesaba göre filtrelenmiş olarak buradan görebilirsiniz. Yeni irsaliye oluşturmanız veya var olan bir irsaliyeyi güncellemeniz mümkündür. İrsaliyeler ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Satış Siparişleri: Bu alan müşteri olan Cari Hesaplarda görünür. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satış siparişlerini Cari Hesaba göre filtrelenmiş olarak buradan görebilirsiniz. Yeni sipariş oluşturmanız veya var olan bir siparişi güncellemeniz mümkündür. Siparişler ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Satış Teklifleri: Bu alan müşteri olan Cari Hesaplarda görünür. Cari Hesap ile ilgili olan bütün satış tekliflerini Cari Hesaba göre filtrelenmiş olarak buradan görebilirsiniz. Yeni teklif oluşturmanız veya var olan bir teklifi güncellemeniz mümkündür. Teklifler ile ilgili bütün işlemleri buradan da yapabilirsiniz.

Sözleşmeler: Cari Firma ile yapılan sözleşmeler varsa buradan takip edebilirsiniz. Var olan bir sözleşmeyi güncellemeniz ya da yeni bir tane oluşturmanız mümkündür.

Teminat İşlem Satırları:

Teminat Kartları: