ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

e-Defter İçin Farklı Entegratörden Ara Dönemde Orkestraya Geçişte Yapılacak İşlemler

Başka entegratörden ara dönemde orkestraya geçiş yapılması durumun da öncelikle, programda dosya konumunda bulunan client.xml dosyası içerisinde <edefter> etiketi altına aşağıdaki kodu ekleyip kaydedelim

<advanced>true</advanced>

Daha sonra Orkestrada Tüm Firma Listesini Göster / Firma Ayarlarını Güncelle sekmesinden ilgili firmanızı seçiniz burada Ayarlar bölümünde bulunan aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Not: Dönem bilgileri alanına gönderilecek olan ay bilgisi yazılmalıdır. (Örneğin 7.ay)

İlk Defter Tarihi: 01.07.2023

Dönem Başlangıcı: 01.01.2023

Dönem Sonu: 31.12.2023

Tasfiye Tarihi:

Son Yevmiye No: Bir önceki ayın son yevmiye numarası girilir

Son Satır No: Bir önceki ayın son satır numarası girilir

-Oluşturulacak defter dosyası ve beratlarının yevmiye numarası ve satır numarası bilgisinin 1’den başlamaması, bir önceki ay oluşturulan defter dosyalarının numarasına göre devam edecek şekilde orkestraya girilmelidir.

Bu veriler girildikten sonra programda yeni döneme eklenmiş olan muhasebe fişleri numaralandırıldığında (yevmiye madde numaralama) bu alanlara girilen son yevmiye no ve son satır no alanlarını takip edecek şekilde numaralama yapılması sağlanır.

Ayrıca e-defter uygulaması üzerinden defter dosyası oluşturulurken son kontrol no alanına girilen veriyi takip edecek şekilde dosyaya kontrol no değeri verilmektedir.

NOT: Defter beratları gönderilmeden önce ilk olarak Defter beratları üzerinde dosya numaralarını, yevmiye ve   satır numaralarını kontrol ediniz