ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Tıbbi Satış Otomasyonu içerisinde yer alan eczaneler; harici atama listesinde, çalışma planı ve çalışma raporlarında bulunan ziyaretlerde kullanılmaktadır.

Eczane kayıtları içerisinde; IMS Kodu, bulunduğu şehir, genel iletişim bilgileri, kayıtların kontrol durumu gibi bilgiler yer almaktadır. Filtreleme özelliği sayesinde Eczane kartları içerisinde yer alan her alan sorgulanabilmektedir.

Eczaneler menüsüne ulaşabilmek için;

Yardım menüsü/ Perspektif aç / Genel perspektif / Biem / Eczaneler yolu izlenir.

Eczaneler listesine yeni kayıt eklemek için "Eczaneler" simgesine çift tıklanır ve açılan listeleme ekanındaki menüden "Yeni Kayıt Oluştur" simgesine tıklanır.

Açılan " Yeni kayıt (Eczane)" ekranında doldurulması gereken ilk alanlar eczanenin kodu ve ünvanıdır. Yanında simgesi olan nesneler doldurulması zorunlu alanlardır. Eksik yada hiç doldurulmaması halinde kayıt işlemi gerçekleşmez.

Eczanenin bulunduğu şehri iki farklı sekilde seçebilirsiniz.
1-Bulunduğu şehir alanına şehrin adını elle yazarak. Şehrin adınının ilk harfinin yazılmasından itibaren kullanıcılara yardımcı bir ekran açılcaktır. Bu sayede şehrin adının yanlış yazılmasına yada hepsinin yazılmasına gerek yoktur.

 

2-Bulunduğu şehir alanının sonundaki simgeye tıklandığında "İller" tanımı açılacaktır. Açılan listeden eczanenin kayıtlı olduğu şehir seçilir. Yeni IMS Kodu tanımlamak için kodun sonunda bulunan simgeye tıklanır ve açılan IMS Kodları ekranında bulunan "Yeni" simgesine tıklandığında açılan ekrandan kod ve açıklama alanları doldurularak IMS kodu tanımlanımış olur.

 

"Genel" sekmesi, eczane kaydında bulunan 2. sekmedir. Bu alanda eczaneye ait genel iletişim bilgileri yer almaktadır.
Eczaneye ait iş telefonları / faks numaraları, adres bilgileri, e- posta ve web adres bilgilerinin hepsini buraya kayıt edebilirsiniz.

 

Eczane kaydında "İlgili Kişiler" sekmesinde eczanede görevli kişileri ve kişilere ait rolleri tanımlayabilirsiniz. İlgili kişileri seçmek için simgesine tıklanır ve açılan "İlgili kişiler" ekranından eczane ile ilgili kişi yada kişiler seçilerek eklenir. Rol tanımları ise her kişiye ayrı olarak elle girilir.

 

Eczanelerin GLN Numaralarını ve kurumsal logolarını saklayabileceğiniz alandır. Firmanın kurumsal logosunu yüklemek için "Resim seçili değil" simgesinin üstüne tıklanır ve kurumun logosu bilgisayarınızda hangi klasörde kayıtlı seçilir ve yüklenir.

 

Eczane ile ilgili girilmesi gereken ek bilgiler varsa notlar alanı kullanılabilir. Bu alana tablo ve resim ekleyebilir, yazdığınız metinler içerisinde kelime araması yapabilir, metinlerinizi biçimlendirebilirsiniz.

 

Kategoriler kişi, firma ya da dosyalarınız arasında arama yada filtreleme yaparken kullancılara yardımcı olacak önemli alanlardan birisidir. Kategorilerinizi yada butonlarına tıklayarak seçebilir yada yeni kayıtlar oluşturabilirsiniz.

İşlem kategorileri hakkında daha detaylı bilgi için buraya, Sektör kategorileri hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.