ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

Varsayılan Gönderim Hesabı


Maillerinizi Orkestra'dan kullanıyorsanız ve birden fazla e-posta hesabınız Orkestra'da kurulu ise, maillerinizin varsayılanda hangi adresinizden gönderileceğinizi buradan belirleyebilirsiniz.

e-Posta Gönderim Seçenekleri

Varsayılan Gönderim hesabı alanındaki  "Gözat"   simgesine tıklayarak tanımlı hesaplarınızdan, varsayılan gelmesini istediğinizi seçbilirsiniz.

Varsayılan İmza


Mail gönderiminiz sırasında, iletinizin sonunda imzanızın her zaman otomatik gelmesi için "Varsayılan İmza" seçiminin yapılması gerekmektedir.
Varsayılan İmza  alanındaki  "Gözat"   simgesine tıklayarak tanımlı imzalarınızdan varsayılan gelmesini istediğiniz kaydı seçbilirsiniz.

Sisteme birden fazla imza tanımlayabilir, gönderim sırasında iletinize istediğiniz imzanızı da seçebilirsiniz.

e-Posta Gönderim Seçenekleri


Alındı  Gönderimi


Firma çalışanları size gönderdikleri e-posta iletileri için teslim ve okundu bilgileri isteyebilir. Orkestra içerisinde, size gönderilen e-posta iletilerindeki okundu bilgilerini nasıl yanıtlamak istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

Göndermeden Önce Sor seçeneği işaretlenirse okundu bilgisi ile gelen e-postalar açıldığında karşı tarafa okundu bilgisinin gönderilip, gönderilmeyeceğini sorar. Seçtiğiniz tercihe göre okundu bilgisi karşı tarafa gönderilir yada gönderilmez.

Her Zaman Gönder seçeneği işaretlenirse okundu bilgisi ile gelen mailler açıldığında herhangi bir uyarı ekranı açılmaz karşı tarafa otomatik okundu bilgisi gönderilir.

Hiçbir Zaman Gönderme seçeneği işaretlenirse okundu bilgisi ile gelen mailler açıldığında herhangi bir uyarı ekranı açılmaz karşı tarafa da okundu bilgisi gönderilmez.

Okundu İstemi


Orkestra'da  e-posta gönderirken "Okunduğu İsteğinin" gönderilip, gönderilmemesi kullanıcı tercihine bırakılmıştır.

Arayüzde Seçilsin: "Yeni posta" butonuna tıkladığınızda "Okundu" kutucuğunu işaretleyip işaretlememek kullanıcıya bırakılmıştır. Gerekli olan maillerde işaretlenip, gerekli olmayan maillerde işaretlenmeyebilir.

Varsayılan Seçili Gelsin: Her "Yeni posta" butonuna tıkladığınızda "Okundu" kutucuğu işaretli gelmektedir. Kullanıcı istediği zaman bu kutucuğun işaretini kaldırabilir.

Her Zaman Gönder: Varsayılan değer olarak gelmektedir. "Okundu" kutucuğu artık pasif olmuştır. Kullanıcı hiçbir şekilde kutucuğun işaretini kaldıramaz.

Hiçbir Zaman Gönderme:  "Okundu" kutucuğu işaretsiz olarak pasifleştirilmiştir.Kullanıcı hiçbir şekilde kutucuğu işaretleyemez.

Yeni Posta Bildirimi


Orkestra'da kurulu e-Posta hesap/hesaplarınıza yeni bir mail geldiğinde sağ taraftan mavi bir kutucuk gelerek kullanıcıları yeni mail geldiğine dair bilgilendirir.

Bu bildirim kuutucuğunda maili gönderenin adı ve mailin konusu yazmaktadır. Bildirimim ekranının gösterilip / gösterilmemsi kullanıcı tercihine bırakılmıştır.

e-Posta Gönderim Seçenekleri

Silme İşlemi


Seçili e-posta mesajlarının yada toplu e-posta mesajlarının silinmesinde, silme işleminin nasıl ilerleyeceği kullanıcı tercihe bağlanmıştır.

Bitmesini Bekle : Seçilmesi durumunda programın önünde bir progress açılarak silme işlemini yapar. b uarada programda başka bir işlem yapılmasına izin vermez.
Artalanda Yürüt: Seçilmesi durumunda silme işlemi artalanda yürütülür. Kullanıcı bu arada diğer işlemlerini yapabilir. 
Artalandas Toplu Yürüt : 

e-Posta Gönderim Seçenekleri

Dizin İstatistikleri


Posta Kutunuzda maillerinizi belirli bir düzende tutmak için dizin ve alt dizinler oluşturmuş olabilirsiniz.
Dizinlerin yanında hangi bilginin yazmasını istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Birlikte Yükle: İlgili dizinin yanında sadece o dizinde olan okunmamış mesaj sayısı yazar.

İstatistik Yükleme: İlgili dizinin yanında hiç bir sayı yazmaz.

Alt Dizinleri Topla: İlgili dizin altında, alt dizinler var ise; alt dizinlerdeki okunmamış tüm mesajların sayısı bir üstteki dizinde gösterilir.

e-Posta Gönderim Seçenekleri

Otomatik Gönder/Al


E-Posta hesaplarınızın gönder/al süresinin ayarlanacağı alandır. 1 Dakika İle 2 Saat arasında bir zaman dilimi verilebilir.
5 Dakika'dan daha az olması sistemi yoracağından dolayı, daha kısa yapılmaması önerilir.

Yazdırma Seçenekleri


Sistemdeki herhangi bir e-postayı yazdırma istediğinizde "Başlık Bilgilerinin" yazdılıp/ yazdırılmaması" seçeneğidir. Varsayılanda seçili gelmektedir.

 

Arşivleme Seçenekleri

İçerik Editörü